image

На Закарпатті затвердили план готовності та реагування на спалах кору

Експерти ВООЗ прогнозують, що у 2023 році існують високі ризики чергового спалаху кору. Це пов’язано із циклічністю недуги, а також із міграцією населення в умовах воєнного стану, повідомляє перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

Останній спалах кору у Закарпатській області тривав з 2017 по 2019 рік, коли захворіло 7 708 осіб, з них 5813 дітей до 17 років (75% усіх хворих). Більшість пацієнтів потребували госпіталізації - 6 036 осіб (78% захворілих) - потрапили до лікарень. На жаль, 2 діток не змогли побороти недугу.

Близько 70% хворих не мали жодного щеплення проти кору, найбільш вразливою виявилася вікова категорія 1-4 роки.

Зважаючи на це, регіональна комісія з питань ТЕБ та НС затвердила план готовності та реагування на спалах кору у Закарпатській області. Згідно з ним такі ж документи повинні затвердити місцеві органи влади.

Згідно з рішенням комісії під особливим контролем перебуватиме вакцинальний статус дітей щодо кору у віці одного року і більше в організованих колективах (дошкільні та шкільні заклади освіти) та місцях колективного проживання, зокрема в будинках-інтернатах, місцях проживання внутрішньо переміщених осіб.

Водночас варто зауважити, що єдиним засобом захисту від кору – є вакцинація. Вакцина КПК - це комбінована вакцина, яка захищає від кору, паротиту та краснухи і входить до Національного календаря профілактичних щеплень. Вона є безпечною та ефективною.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com