image

Про користь зелених листових овочів - лікар-дієтолог із Закарпаття Скиталінська

Відомий в Україні лікар-дієтолог із Закарпаття Оксана Скиталінська розповідає про користь для організму людини зелених листових овочів.

Життя -- це найбільша цінність, яка у нас є. І його варто берегти. Це не означає, що ми маємо перетворитись на безкомпромісних адептів харчування зеленими смузі, чи багатогодинних тренувань і стати нещасними рабами режиму дня. Звичайно, ні.

Але маленькі "пазли", з яких складається "картина" нашого здоров'я мають бути складені щодня.

Одним із таких пазлів є вживання ЗЕЛЕНИХ ЛИСТОВИХ ОВОЧІВ. Це капуста та салат всіх можливих сортів, шпинат, петрушка, кріп.
ЗЕЛЕНІ ОВОЧІ є джередом вітаміну В9, або його ще називають фолієвою кислотою. Дефіцит цього життєво важливого вітаміна зустрічається у більшості людей. Небезпека дефіциту в тому, що він "запускає" багато порушень, які переростають у подальшому в серйозні та часто -- смертельні хвороби.

Вагітним жінкам фолієва кислота потрібна для запобігання вад розвитку майбутньої дитини, дорослим -- для профілактики атеросклерозу, інсульту, інфаркту міокарда та тромбозів, для "включення" генів, які захищають організм від мутацій клітин та розвитку багатьох видів раку.
І особливо потрібна фолієва кислота людям, які маєть ці хвороби, для запобігання подальшого прогресування.

Капуста багата індолами та сульфорафаном -- сполуками, які посилюють здатність печінки до детоксикації та очищення організму від токсичних речовин, мають онкопротекторну дію.

Тому ЩОДНЯ хоча б один листочок свіжої зелені, але не забудьте перехопити, як у відомій казці про Козу-дерезу: "бігла через місточок -- вхопила кленовий листочок".

Шпинат заморожений додавайте до омлетів, супів, сирних та овочевих запіканок, начинок до вареників та налисників; капусту (біло- та червонокачанну, броколі, цвітну, савойську, кале -- в сирому, квашеному, привареному вигляді -- до салатів, супчиків-борщиків, зразів, вареників, запіканок і тп.

Я цей пост написала неспроста: щодня я маю справу з різними пацієнтами, багато з яких мають онкологічні захворювання. Аналізуючи харчування цих людей, я бачу, що в ньому було занадто багато борошняних, смажених, солодких страв і дуже мало зелені. Більше того, навіть такі пацієнти, змінивши своє харчування, стали значно краще себе почувати і навіть аналізи у багатьох стали кращими. Тому зелень -- це наше "зелене світло" до здоров'я, -- написала Скиталінська на своїй сторінці у "Фейсбук".

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com