image

Рекомендації з правильної експлуатації тіла. Поради лікаря-дієтолога із Закарпаття

Відомий лікар-дієтолог родом із Закарпаття Оксана Скиталінська дала рекомендації щодо експлуатації тіла

Ми всі -- неймовірні щасливчики, бо долею випадку прийшли у цей світ.
У нас багато можливостей і ми вирішуємо, як ними розпорядитися.
У нас єдине тіло, яке дає нам змогу жити.
Але дуже багато з нас навіть не задумуються, яким скарбом вони володіють.
Хтось не любить своє тіло, особливо це стосується молодих, бо хоче бути таким, як нав'язують стандарти.
Комусь у тілі дискомфортно, бо заважає просто жити: щось болить, десь ниє, заважає ходити, спати, чути, бачити, пам'ятати...
.
Більшість пливуть за "течією" без найменшого спротиву: не рухаються, хоч тіло просить руху, кладуть до рота все, що хочеться, нищать свої легені, шлунок, печінку, серце, мозок.
.
Ми робимо кар'єри, втрачаючи здоров'я.
.
Потім намагаємось повернути здоров'я, з гіркотою усвідомлюючи, що не кар'єра була головним у житті.
.
Але досить сентенцій, краще конструктив 
.
Яким би не було наше тіло, але воно -- єдине, що у нас є, і в наших силах його зробити кращим.
.
Що означає бути здоровим? І Як ним бути?
.
1. Харчуватися збалансовано, але у відповідності до свого стану здоров'я, віку.
.
Правилом вибору мають бути продукти, які Ви ІДЕНТИФІКУЄТЕ: є такий продукт в природі -- можна їсти, нема квітучих сосисок на деревах, чи соковитих вафель на кущах -- багато разів подумайте, чи варте Ваше тіло таких "троянських коней", нехай навіть дуже спокусливих на запах, смак і вигляд.
.
Для кожного мають бути в раціоні білки, жири та вуглеводи, але це мають бути КРАЩІ представники, а не їх сурогати та шкідливі двійники. Ними замінюють наші потреби тіла і від цього дефіциту починається багато проблем, спочатку маленьких, а потім -- таких, які відбирають у нашого тіла сили, енергію і саме життя.
.
А ще в раціоні мають бути продукти, які людина споживала протягом своєї #еволюції: ягоди, гриби, горіхи, насіння, корінці, трави, чиста вода (нехай навіть фільтрована).
Величезна кількість біологічно активних речовин позитивно впливають на обмін речовин, зменшують запалення, оздоровлюють кишечник, захищають судини від втрати еластичності та старіння, активують гени, пов'язані із довголіттям.
.
2. Рухатися щодня, багато і тв будь-якому віці та стані здоров'я. Можете -- бігайте, не можете -- ходіть багато, не можете рухайте тими частинами тіла, якими можете, навіть, якщо лежите. Вчора на прийомі була 80-річна жіночка, яка прийшла, важко спираючись на паличку, "дитина війни", людина з дуже непростим життям.
Коли я запитала, з якою метою вона прийшла, вона сказала: "поможіть мені помолодіти, знову почати ходити без палички і ще трохи пожити!"
Оскільки ходити їй дуже важко, вирішили, що вона щодня ходитиме з паличкою під ритмічну музику і робитиме вправи, в ліжку. Найближчим часом повідомлю Вас, що їй таки стало легше ходити.
.
Правило життя: не можете бігати -- ходіть, не можете ходити -- повзіть.
.
Багатьма дослідженнями доведено: рух попереджує та лікує багато проблем, які відбирають здоров'я: і від цукрового діабету 2 типу, і атеросклерозу, незалежно від дисліпідемій, і від гіпертонічної хвороби, ожиріння, навіть від онкологічних захворювань (бо багато з них беруть початок від порушення обміну речовин, ожиріння та прихованих запалень).
Рух --це гарний настрій і хороша пам'ять.
.
3. Полюбити фізпроцедури. Якщо є можливість, сходіть на масаж, відвідайте сауну, зробіть контрастний душ. Це покращить кровообіг, зміцнить імунну систему, зніме втому та просто додасть відчуття щастя!
.
4. Робити регулярні обстеження.
Відвідувати сімейного лікаря, здавати аналізи крові на цукор, холестерин, біохімію, знати свій тиск крові, робити флюорографію грудної клітини, проходити консультації мамолога (для жінок) та інших вузькопрофільних спеціалістів, лікувати зуби, робити щеплення.
.
Позавчора одна з пацієнток, якій виставили онкологічний діагноз та пролікували, все ж втратила час, бо не довела обстеження до кінця свого часу.
.
Не маєте можливості найближчими днями відвідати лікаря, то для початку виміряйте об'єм талії сантиметровою стрічкою: до 80 см у жінок та до 94 см у чоловіків -- норма.
Чим вищі цифри, тим більший ризик метаболічного синдрому (це стан, який включає інсулінорезистентність/цукровий діабет, високий артеріальний тиск, атеросклероз та багато внутрішнього жиру).
.
Завтра новий день -- нові можливості.
Життя непросте, має всі відтінки всіх кольорів, але ми можемо багато з них зробити яскравішими та світлішими!
.
Любіть своє тіло. Давайте йому рух, годуйте його. Не виснажуйте. Вдосконалюйте.

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com