image

Сидячий спосіб життя небезпечніший від куріння, діабету і серцевих захворювань

Опубліковані результати 23-річного дослідження.

Всі ми чули, що фізична активність продовжує життя. Результати недавнього дослідження вразили навіть вчених, які його проводили.

Ваель Джабер, кардіолог клініки Клівленда і провідний автор дослідження:

«Відсутність фізичної активності вб'є вас з більшою ймовірністю, ніж гіпертонічна хвороба, діабет або куріння. Ще ніколи ця заява не була настільки правдивою і об'єктивною, як зараз».

Дослідники вивчили дані 122 007 пацієнтів, які проходили тести на біговій доріжці в клініці Клівленда з 1 січня 1991 року по 31 грудня 2014 року. Метою було дізнатися, як фізичні вправи вплинули на загальну смертність.

З'ясувалося, що будь-яке навантаження веде до збільшення тривалості життя. Вчені завжди були стурбовані тим, що занадто активні тренування можуть сприяти збільшенню ризику ранньої смерті. Однак дослідження довели зовсім протилежне.

Позитивний ефект від фізичної активності спостерігався у всіх вікових групах як у чоловіків, так і у жінок, причому в останніх він був більш вираженим. Результати порівняння з групою людей, що ведуть малорухливий спосіб життя, були шокуючими.

Ваель Джабер:

«Піддослідні, які погано справляються з тестом на біговій доріжці, мають ризик передчасної смерті, що майже вдвічі перевищує ризик людей з нирковою недостатністю на діалізі».

Це дослідження є унікальним не тільки завдяки величезній кількості випробовуваних, але і його об'єктивності: вчені покладалися не на слова пацієнтів щодо того, наскільки активний спосіб життя вони ведуть, а на показники тестів. Ось як виглядають результати в цифрах:

  • У малорухомих людей, в порівнянні з активними, ризик передчасної смерті на 500% вищий.
  • Вірогідність померти від постійного сидіння приблизно в три рази вища, ніж від куріння.
  • У людей, які мало тренуються, ризик ранньої смерті вищий на 390%, ніж у тих, хто займається фізичною активністю на регулярній основі.

Вагомі аргументи, щоб додати в своє життя більше руху.

jamanetwork.com

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com