image

У першій школі Ужгорода призупинили навчання через менінгіт

В Ужгородській школі №1 призупинено навчання через виявлений менінгіт

Сьогодні в Ужгородській міській раді на засіданні протиепідемічної комісії розглянули випадок захворювання на менінгококову інфекцію у ЗОШ І ст. №1 (початкова школа). Захворювання виявили в однієї дитини, яка навчається у 1-му класі, у зв’язку з цим провели обстеження всіх осіб – і дітей, і дорослих, які перебували у контакті. Лабораторні аналізи виявили ще у двох дітей локальну форму менінгококової інфекції – назофарингіт та носійство без ознак захворювання в одного дорослого. Усіх госпіталізували в обласну інфекційну лікарню. 
На засіданні протиепідемічної комісії  дійшли висновку, що медичних підстав для введення карантинних заходів немає, проводять дезінфекцію приміщень у школі. Оскільки менінгокок дуже нестійкий у зовнішньому середовищі, вологого прибирання з використанням спеціальних засобів, провітрювання та інших санітарних заходів достатньо. 
Проте оскільки батьки, хвилюючись за здоров’я дітей, не відпускають їх до школи і уроки відвідують лише близько третини учнів, проведення навчального процесу є неефективним. Тому прийнято рішення тимчасово призупинити навчання у ЗОШ І ст. №1 (початкова школа) із завтрашнього дня, 14 лютого,  і відновити його у понеділок, 20 лютого.  

Як ми повідомляли, у березні минулого року менінгіт було виявлено у двох школах Ужгорода

Довідково.

 Менінгококова інфекція – це гостре інфекційне захворювання бактеріальної природи, яке викликає менінгокок, передається тільки повітряно-крапельним шляхом, характеризується різними клінічними проявами від назофарингіту, гнійного менінгіту до сепсису. Джерелом інфекції є хвора на менінгококову інфекції людина та здорові бактеріоносії менінгококу. Хворі з явними клінічними проявами захворювання (менінгіт, менінгококцемія) заразні лише у період перебування збудника менінгококу на слизовій носоглотки, а саме в перші дні початку захворювання. Це спостерігається лише у 18% хворих.

Механізм передачі інфекції лише повітряно-крапельний при тісному контакті з хворим або бактеріоносієм менінгококу. Виділенню збудника сприяють кашель, чхання, нежить. Менінгокок дуже нестійкий в навколишньому середовищі, швидко гине при висиханні, під дією дезінфікуючих розчинів, пряме сонячне світло вбиває збудник протягом 2-8 годин, під дією ультрафіолетового випромінювання гине майже миттєво.

Хворіють на менінгококову інфекцію люди різного віку, найчастіше діти до 10 років.

Інкубаційний період  від 2 до 10 днів, у середньому він складає 3-4 дні.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com