image

Уляна Супрун: Закарпаття забезпечене вакциною від кору на 125%

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун сьогодні в ході своєї  робочої поїздки на Закарпаття провела зустріч в Ужгородській міській раді.

Уляна Супрун повідомила, що у квітні на Закарпатті планується кампанія з вакцинації проти кору.

Напередодні посадовець оголосила про першу таку кампанію – у Львівській області, де теж, як і на Закарпатті, один із найнижчих в Україні рівнів вакцинації проти кору та багато захворілих минулого року на цю хворобу.

У рамках кампанії буде проведена роз’яснювальна робота з батьками, діятимуть виїзні мобільні бригади медиків.

Забезпечення препаратами для імунізації зараз складає 125%, у тому числі на Закарпатті є достатньо вакцин і для планових щеплень, і для позапланових. Наявні вакцини – якісні бельгійські та американські препарати.

"Закарпаття мало недостачу вакцин через помилки вашого Департаменту охорон здоров’я, – наголосила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. – МОЗ надсилає області вакцини у тій кількості, в якій приходить замовлення від Департаменту охорони здоров’я, а Департамент зробив неправильне замовлення і неправильний розподіл!

В Україні є 125% від потреби вакцин, від МОЗ ми стовідсотково передаємо вакцини у тих кількостях, що було замовлено. Якщо ваш Департамент неправильно порахував і їх не замовили, якщо вони неправильно замовляють і неправильно розподіляють, то немає вакцин.

Просити вакцини за кордоном - це якась політична ідея Геннадія Москаля. У минулому, 3-4 роки тому була проблема із вакцинами, був брак деяких вакцин на світовому рівні, але за останній рік, минулого року 1,5 млн доз ми закупли і 950 тис людей вакцинували тільки проти кору. 800 тисяч вакцин є складах. Вони є і у вас.

Замість того, щоб співпрацювати з нашим Міністерством, голова Закарпатської ОДА цього не робить. А лікарі Закарпаття є просто заручниками вашого губернатора", - цитує міністра портал НЗ.

Торік вакцинували 950 тисяч українців і ніхто не помер від щеплень. Тоді як на кір захворіли 54 тисячі громадян і 22 від цієї недуги померли. Неприпустимо, – вважає посадовець, – щоб таке було у 21 столітті. За офіційними даними, близько 380 тисяч дітей не пройшли вакцинацію. Тому на кір Україна має найбільшу кількість захворювань у Європі, уже є побоювання європейських сусідів і лунають пропозиції про відміну безвізу.

«Я прошу всіх батьків вакцинувати дітей, навіть якщо колись вам дали липові довідки про те, що ваша дитина отримала щеплення, підіть до лікарів і зробіть його», - сказала Супрун.

В.о. міністра також сказала, що планується вакцинація для військових, освітян та медичних працівників.

Уляна Супрун попросила закарпатців, які ще не уклали декларацію із сімейним лікарем, зробити це якнайшвидше, адже тоді медики і заклади первинної допомоги отримуватимуть від держави значно більше коштів, а це дає змогу не лише підвищувати зарплати, а й створювати кращі умови в закладах, закуповувати обладнання.

На першу половину цього року ще передбачається виділення фінансування із Національної служби здоров’я на мешканців, які проживають на території, закріпленій за медичними закладами, але ще не підписали декларації. Однак це будуть значно менші суми у розрахунку на одну людину, на відміну від виділеного фінансування на тих пацієнтів, які вже уклали декларацію.

Щодо інших новацій, то, зокрема, препарати за програмою «Доступні ліки» можна буде отримати лише за рецептами від сімейного лікаря і вони будуть в електронній формі. Пацієнти зможуть придбати такі ліки в аптеках, які уклали угоду з Національною службою здоров’я, а не як раніше лише у визначених закладах за місцем звернення до медиків.

Із 1 липня починається програма «Доступна діагностика». Передбачено, що вона має забезпечити 80% потреб пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта і педіатра. Це найбільш необхідні діагностичні та лікувальні послуги (наприклад, рентген, УЗД, ехокардіографія серця), додатково понад десяток лабораторних аналізів до передніх 8. Для пацієнтів цей «набір» буде безкоштовним, а закладам і спеціалістам Національна служба здоров’я України платитиме за кожне звернення, загалом на цей рік передбачено за цією програмою 2 мільярди гривень.

На консультації та аналізи в рамках «Доступної діагностики» сімейні лікарі надаватимуть із 1 липня електронні направлення до вузьких спеціалістів. Пацієнти теж зможуть обирати, до якого фахівця та в який заклад звернутися, звичайно, за умови наявності у закладу ліцензії. До тих медустанов, що не мають обладнання і спеціалістів відповідного рівня, пацієнтів не направлятимуть, відповідно ці заклади не зможуть отримувати за обстеження і діагностику кошти від Національної служби здоров’я. До речі, отримати такі послуги пацієнти зможуть і в приватних та комерційних закладах. Це, за словами Уляни Супрун, буде відкриттям ринку у медичній сфері. Якщо комерційні заклади не братимуть більше коштів, ніж визначено за такі послуги на державному рівні, вони теж отримуватимуть фінансування від НСЗУ за наявності ліцензії і договору з Нацслужбою.

Зміни, наразі в кількох пілотних регіонах та Києві, заплановані і в системі екстреної медичної допомоги. Планується, що «швидкі» будуть виїздити на випадки, коли потрібно рятувати життя, а не давати ліки від банальних недуг, яким може зарадити сімейний лікар. Для цього створюватимуть єдиний загальнодержавний диспетчерський центр, який зможе координувати бригади, скажімо, скерує у закарпатське село на межі з Львівщиною бригаду з цієї області, а не закарпатську, котрій довше їхати.

За інформацією прес-служби Ужгородської міськради.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com