image

Як не допустити діабет другого типу у наше життя - закарпатський лікар

В Україні на 40 мільйонів населення майже 1,2 мільйона людей хворих на цукровий діабет — це дані МОЗ України за 2015 рік.
З кожним роком ця цифра зростає на 5-7%, і в наступному десятилітті ще зросте на 10%!
90% хворих на цукровий діабет в Україні мають діабет 2 типу, тобто той, який НАПРЯМУ ПОВ’ЯЗАНИЙ ІЗ НЕЗДОРОВИМ СПОСОБОМ ЖИТТЯ.

 ПОГАНЕ ХАРЧУВАННЯ ТА МАЛОРУХЛИВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ Є ОСНОВНИМИ ПРИЧИНАМИ ДІАБЕТУ 2-го ТИПУ.
Люди, які ризикують «нажити» діабет 2 типу — це літні люди, а також ті, які мають ожиріння, жінки, які народили дитину вагою понад 4,5 кг, пацієнти з подагрою, серцево-судинними захворюваннями, хворобами печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, а також ті, хто страждає від різних інфекційних захворювань, зокрема, грипу, кору або епідемічного паротиту.
Здоровий спосіб життя може значно знизити ризик виникнення діабету 2 типу, тим більше, що рекомендації з профілактики діабету не є складними, тому КОЖНОМУ під силу.
КЛЮЧ 1: ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ
 Регулярна, не менше 30-ти хвилин.
"При заняттях спортом, рівень глюкози в крові падає, навіть у людей з діабетом," - говорить Ткач, керівник відділу діабетології. Спорт запобігає ожирінню і, отже, ризику розвитку діабету. Він радить українцям БІЛЬШЕ БІГАТИ ПІДТЮПЦЕМ, ХОДИТИ ТА ЇЗДИТИ НА ВЕЛОСИПЕДІ.
Навіть ті, хто далекий від спорту МОЖЕ БІЛЬШЕ РУХАТИСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ - прогулянка під час розмови по телефону, взяти собаку на прогулянку, або використовувати сходи замість ліфта.
- У той час як на роботі, можна підійти, щоб поговорити з колегами по офісу, замість розмови по телефлну або написання листа.
- Використовувати перерви для коротких прогулянок або вправ на розтяжку.
- Коли вирішили більш активно займатися, бажано пройти медичне обстеження.
КЛЮЧ 2: СОН
Якщо людина лягає спати пізно вночі вона отримує стійкість (нечутливість) до свого власного інсуліну.
- Лягати спати о 2 або 3 ранку або робота у нічну зміну призводить до ожиріння, який тягне за собою діабет.
- У людини з ожирінням є майже 100-% шанс отримати діабет 2-го типу протягом 10 років.
- Цей факт маловідомий навіть серед фахівців, але люди повинні знати це.

 КЛЮЧ 3: ХАРЧУВАННЯ
Коли люди вживають багато продуктів з високим вмістом калорій, так звані ПРОСТІ ВУГЛЕВОДИ (зокрема, солодощі): вироби з білого борошна, газовані напої, безалкогольні напої, цукерки і торти - призводить до діабету 2-го типу.
Споживання великої кількості ЦУКРУ викликає старіння клітин, високий ризик мутацій клітин і збільшення шансів для розвитку раку.
Надмір НАСИЧЕНИХ ЖИРІВ (різні типи ковбас, кондитерські вироби (листкове тісто, з кремом і тп.) і м’які сири, продукти на основі підсолоджувача ФРУКТОЗИ також можуть привести до ожиріння і діабету. Організм легко перетворює прості вуглеводи в жир, зокрема, у вісцеральний (навколо внутрішніх органів), який викликає атеросклероз, запалення внутрішніх органів, проблеми з судинами і сліпоту при цукровому діабеті 2-го типу.
ПРОТЕ ЦЬОМУ МОЖНА ЗАПОБІГТИ.
Обмежити споживання солодких кондитерських виробів, тортів, солодких напоїв, білого хліба, а також уникати споживання занадто великої кількості меду.
Більше вживати у сирому і вареному вигляді ЛИСТОВИХ ОВОЧІВ, КАПУСТИ, САЛАТУ, ГАРБУЗА, КАБАЧКІВ, КОРЕНЕПЛОДІВ — вони не підвищують рівень цукру в крові, і тому їх потрібно споживати щодня.
МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ зі зниженим або середнім вмістом жиру, на додаток до НЕЖИРНІ БІЛКИ рослинного і тваринного походження, такі, як бобові, птицю, морську і річкову рибу, яйця.
ОМЕГА-3 жири - риб'ячий жир, жирна морська риба, горіхи і насіння льону. Ці продукти мають сильну протизапальну дію.
Продукти, багаті ВІТАМІНАМИ ГРУПИ B, як горіхи, гречана, вівсяна крупи, а також
МАГНІЙ — висівки, крупи, горіхи або мигдаль.
Ці продукти підвищують чутливість клітин до інсуліну.
Щоб уникнути діабету люди повинні харчуватися НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ РАЗІВ НА ДЕНЬ.
Здорові НЕЖИРНІ БІЛКИ повинні складати 25 % від раціону, в той час як інші 75% повинні складатися з РОСЛИННИХ ПРОДУКТІВ.
Додам, що діабет страшний своїми ускладненнями: низькою якістю життя, діабетичною ангіопатією, що супроводжується сильними болями, які нічим не знімаються, проблемами з нирками, погіршенням зору аж до повної сліпоти, гангреною нижніх кінцівок з подальшою ампутацією і значно вкороченою тривалістю життя.
Оксана Скиталінська

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com