image

Як не постаріти за зиму - лікар-дієтолог із Закарпаття

Лікар-дієтолог родом із Закарпаття Оксана Скиталінська розповіла про особливості дієти у холодний період

З наближенням холодів потрібно трошки поміняти свій раціон та поведінку.

Як не постаріти за зиму
Чому саме не постаріти?
Бо старість -- це все більш слабнучі можливості організму протистояти стресам, поломкам та руйнуванню, які відбуваютьсяна рівні клітин.
Старість можна легко прискорити шкідливим харчуванням (солодощі, транс-жири, смажена їжа, копченості, надмір омега-6 жирів і надмір їжі взагалі), неприродньою гіподинамією (ліжко-кухня-душ-машина-робоче місце-машина-дім) і руйнуючим способом життя взагалі (щоденні недосипання, постійні переживання, нервування, самоїдство і тд).
Чим холодніше надворі, тим значно менше рухаємось, більше жуємо, причому більше солодощів та нездорових жирів. Від такого харчового садизму страждає все тіло, печінка безмовно збільшується в розмірах, підшлункова залоза працює на виснаження, дружня кишечна мікрофлора масово вимирає, відкриваючи шлях вірусам та токсинам в організм.
Але старіти не хочеться нікому. Бо старість -- це далеко не лише зморшки на обличчі, це -- втрата сил та енергії, стрімко зростаючі ризики стати власником букету хвороб і покинути цей світ, не проживши і половини відведеного природою часу.
То що їсти, щоб не старіти?
В першу чергу нагодуйте Ваших справжніх друзів - маленьких кишечних мікроорганізмів, які є армією захисту від багатьох харчових небезпек цього світу, особливо тих, які ми нерідко, не задумуючись, кладемо собі до рота.
Тому.
1. Зверніть увагу на ПРЕбіотики і продукти, які прицільно підтримують корисну для нас мікрофлору, в першу чергу, Біфідо та Лактобактерії, збільшують їх різноманіття та, відповідно, нашу молодість.
Напій цикорію;
Рисові висівки;
Цибуля;
Часник;
Квасоля;
Горох;
Артишок;
Банани;
Морська риба, така, як оселедець, скумбрія, лосось (там є ейкозапентаєнова жирна кислота, одна із різновидів омега-3);
Чорна смородина (розморожена);
Морква сира;
Жовток яйця (варити нам'яко, вкруту - ні).
Хоча б три з цих продуктів нехай будуть у Вашій тарілці щодня.
2. Майте на увазі, що деякі смачні продукти пригнічують життя недружньої мікрофлори, яка відповідальна за старіння, запалення та цілий букет хворобливих станів та хвороб, включно з раком та хв. Альцгеймера.

Протистафілококову активність мають:
Малина, полуниця, горобина чорноплідна, настій шипшини, чорна смородина, чорниця. Просто розморожуєте ці ягоди і збиваєте їх в блендері в пюре.
Протипротейну дію мають:
Чорна смородина, абрикоси, малина, журавлина, а також настої звіробою, нагідок.
Протикандидозну дію (коли занадто розмножуються грибки) мають:
Брусниця, морква свіжа терта, цикорій.
Протигнилісні властивості мають:
Журавлина та абрикос.
Широкий спектр дії мають гвоздика і гранат, тому зараз прийшов сезон метати гранати...у свої супермаркетні кошики і полюбити гвоздику.
І зараз -- саме той час, коли цукру і смаженій їжі не місце в нашому шлунку! Цукор і шкідливі жири нищать корисні мікроорганізми і роблять організм беззахисним перед інфекціями.
А ще -- сауна. Раз в тиждень сауна піде на користь тілу.

І фізична активність. Її має бути багато і різної: ходіння по свіжому повітрю з 1 або 2 кг гантельками, присідання, віджимання, розтяжки, циклічні вправи.
.
І сон. Мінімум 7, 5 годин, краще -- більше. Не економте на сні, сон продовжує активне життя без хвороб та життя взагалі.

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог

0 коментарів


Написати коментар

Loading...