image

Як підживлювати корисні для організму бактерії - лікар-дієтолог із Закарпаття

Лікар-дієтолог із Закарпаття Оксана Скиталінська розповіла, чим потрібно "годувати" бактерії, які корисні для здоров'я

Про те, що мікроорганізми, які живуть у кишечнику кожного з нас, впливають на стан здоров'я, самопочуття і навіть тривалість життя, знають все більше людей.
.
Практично з кожним днем з'являються результати досліджень, які показують, що, знаючи, яку саме їжу люблять наші бактерії, ми можемо впливати на багато процесів в організмі.
.
Відомо, що бактерії, точніше, продукти їх життєдіяльності (метаболіти) захищають слизову оболонку кишечника від запалень, ерозій та онкозахворювань.
.
Бактерії роблять нас розумнішими, кмітливішими, веселішими, молодшими і гарнішими зовні.
.
Але цих бактерій потрібно правильно нагодувати 
.
Клітковина та її друзі:
.
Овочі.
Раніше ми знали, що вони цінні "вітамінами та клітковиною", є низькокалорійними і взагалі корисні для здоров'я.
Але корисність їх може бути більш "прицільною", оскільки вони є тим «делікатесом» для корисних бактерій, поївши якого, наші мікродрузі щедро синтезують для нам надзвичайно цінні КЛЖК -- коротколанцюгові жирні кислоти.
.
КЛЖК, як воїни-джидаїї із Зоряних Війн не лише захищають епітелій кишечника від запалень, мутацій та розвитку раку, але і клітини печінки від запалень та стеатозу (ожиріння печінки).
.
Але і це ще не все,
КЛЖК мають протизапальну активність не тільки в кишечнику, але і в серцево-судинній системі. А оскільки ризик хвороб серця зростає не стільки при підвищеному холестерин, скільки при наявності запалення, протизапальний вплив КЛЖК варто використовувати, складаючи собі раціон.
.
Тобто КЛЖК поводяться як статини, оскільки сповільнюють роботу 9 генів, які включені в біосинтез холестерину в організмі.
КЛЖК допомагають нормалізувати масу тіла та рівень цукру в крові, оскільки впливають на жировий та вуглеводний обміни.
.
Достатній вміст КЛЖК в кишечнику може нормалізувати кров'яний тиск, призупинити руйнування кісткової тканини при ревматоїдному артриті та активувати гени, пов'язані із довголіттям!
.
Зернові
Вчені виявили, що, окрім великої кількості клітковини, якою багаті зернові, вони ще є джерелом амінокислоти триптофану (особливо вівсяна каша).
.
Раціон, багатий продуктами з цілого зерна за рахунок вмісту триптофану, збільшує концентрацію індол 3-пропіонової кислоти, яка захищає слизову кишечника від запалень, а також є профілактикою цукрового діабету 2-го типу, знижує запалення в нервових клітнах і знижує накопичення бета-амілоїдного білка в нервових клітинах (профілактика хвороби Альцгеймера, що веде до повної втрати пам'яті) та сітківці (профілактика вікової макулярної дегенерації сітківки, що веде до погіршення зору та сліпоти).
.
Ягоди.
Мабуть, це один із найцінніших скарбів природи, яке людство залишило в первозданному вигляді.
Їх цінність полягає не лише в тому, що вони є багатим джерелом вітаміну С, але і фітонутрієнтів.
#Фітонутрієнти виробились в ягодах (яскравих фруктах та овочах також) протягом мільйонної еволюції.
Фотосинтез, який відбувається виключно в рослинах -- це надзвичайно динамічний процес, під час якого виробляється неличезна кількість вільних радикалів. І щоб захиститися, ягоди синтезують фітонутрієнти, які "гасять" надмірну кількість вільних радикалів, таким чином, захищаючи від руйнування клітини рослин.
Тому додавання ягід до раціону позитивно впливає і на здоров'я людини, оскільки має протизапальну властивість.
.
Барбарис, який традиційно додається до плову, виявляється має широкий спектр антибактеріальної дії, пригнічуючи розмноження хвороботворних бактерій, та даючи змогу міцніти бактеріям, які виробляють КЛЖК.
Те саме стосується і гвоздики, і пелюсток суданської троянди.

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com