image

Як правильно виміряти тиск

Виміряти артеріальний тиск нескладно, особливо за допомогою сучасних тонометрів. Але якщо робити все абияк, то і результати будуть які-небудь.

Який прилад використовувати

Для самостійних вимірів краще купити автоматичний тонометр (прилад для вимірювання тиску), тому що возитися зі стетоскопом поодинці незручно, результати будуть невірними.

Деякі автоматичні тонометри теж показують не зовсім правильні результати.

Врахуйте, що неправильно підібраний розмір манжети може вплинути на результати вимірювань. Тому перед покупкою виміряйте окружність тієї частини руки, яку буде охоплювати тонометр.

Щоб прилад не плутався в показниках, купуйте тонометр в аптеках або спеціалізованих магазинах і не намагайтеся занадто сильно заощадити. Обов'язково вивчіть інструкцію перед використанням і вчасно міняйте батарейки.

Як виміряти тиск

Не поспішайте. Посидьте п'ять хвилин в спокійній обстановці, не кидайтеся до тонометру відразу після фізичного навантаження. За півгодини до вимірювання не паліть і не пийте кави.

Сядьте на стілець, щоб спина була рівною. Не схрещуйте ноги.

Загорніть рукави, а краще - зніміть одяг з довгими рукавами, щоб без проблем надіти манжету на руку.

Покладіть руку на рівну поверхню так, щоб манжета тонометра перебувала приблизно на рівні серця. Іноді для цього треба підкласти під руку подушку.

Правильно надіньте манжету. Її нижній край повинен знаходитися на 2-2,5 см вище ліктя.

Зафіксуйте манжету так, щоб під неї можна було просунути 1-2 пальця. Проводи повинні виходити з внутрішньої сторони ліктя, щоб чутливі елементи тонометра зафіксували пульс.

Слідкуйте, щоб всі трубки лежали рівно, не переплутувалися і не утворювали петлі.

Як виміряти тиск

Запустіть програму, щоб тонометр наповнив манжету повітрям, або накачайте її самостійно (це залежить від того, яку модель ви купили). Чекайте, коли прилад спустить повітря, або відкрийте клапан і випустіть повітря самі.

Запишіть показання тонометра і через пару хвилин повторіть вимірювання на другій руці.

Як виміряти тиск зі стетоскопом

Метод, при якому тони серця вислуховує людина, вимагає деякого досвіду. З першого разу важко все почути і одночасно помітити значення, які показує стрілка тонометра. Самому собі тиск так виміряти ще важче. Тому, якщо ви вирішили використовувати стетофонендоскоп, потренуйтеся як слід.

Людина повинна сидіти так само рівно, як при вимірюванні тиску автоматичним тонометром, манжета накладається на те саме місце.

В ямці ліктьового згину або трохи вище, в тому місці, де найкраще чути пульс, потрібно розташувати і трохи притиснути мембрану стетофонендоскопа.

Накачуйте манжету і одночасно слухайте пульс, дивлячись на стрілку тонометра. У якийсь момент пульс зникне - його не буде чути. Після цього потрібно накачати манжету так, щоб стрілка тонометра піднялася ще на 20-30 мм рт. ст.

Трохи відкрийте вентиль груші, щоб стрілка тонометра повільно поповзла вниз. Повільно - це на 2-3 мм рт. ст. в секунду.

Уважно слухайте, коли у стетофонендоскопі знову з'являться звуки ударів серця. Запам'ятайте значення, яке в цей момент показувала стрілка. Це систолічний, тобто «верхній» тиск.

Потім потрібно дочекатися моменту, коли звуки знову зникнуть. Цифра, на яку вкаже стрілка в цей момент, - діастолічний, «нижній» тиск.

Тиск вищий за 140/90 - високий, нижчий 90/60 - низький. Щоб розуміти, що для вас норма, а що ні, вимірюйте тиск кожен день в один і той же час і в одних умовах, записуйте показання. В цьому випадку, якщо ви відчуєте, що щось не так, ви зможете визначити, чи є у вас проблеми з тиском.

lifehacker

0 коментарів


Написати коментар

Loading...