image

За сприяння уряду Угорщини в Чопі відкрили сімейну амбулаторію та оновили лікарню

Сьогодні Ужгородщина отримала ще один оновлений медичний заклад, що забезпечуватиме потреби не лише мешканців міста Чоп, а й навколишніх сіл. На урочистості з цього приводу зібралися поважні гості з Угорщини, депутати обласної, районної та місцевих рад, представники ГО «ТУКЗ-КМКС».

Господиня заходу, голова осередку ГО «ТУКЗ – КМКС» Ужгородського району, депутат Ужгородської районної ради, Лівія Балог, привітала всіх присутніх, а пізніше й провела екскурсію новенькими кабінетами.

IMG_1996

Першим слово отримав представник уряду Угорщини, держсекретар відповідальний за національну політику, Арпад Янош Потапі. Він зауважив, що відкриття такої амбулаторії є вкрай важливою подією, адже вона обслуговуватиме велику кількість пацієнтів.

«Для вас добре відомо, що Угорщина надає велику допомогу жителям Закарпаття, і не тільки представникам угорської громади – незалежно від їхньої національності. Так, у 2015-му ми запустили соціальну програму, в рамках якої надаємо фінансову допомогу працівникам медичної сфери. У 2017 році розпочався наступний етап програми – оновлення та реконструкція амбулаторій сімейної медицини. Загалом було оновлено 40 медичних закладів.Амбулаторія сімейної медицини у Чопі розмістилася на 395 квадратних метрах. Оновлено понад 20 приміщень будівлі – пацієнтам забезпечений європейський рівень надання медичних послуг», – розповів держсекретар.

IMG_1922

Йосип Борто, перший заступник голови Закарпатської обласної ради, заступник голови ГО «ТУКЗ – КМКС» зазначив, що Україна живе в епоху реформ і однією з найскладніших та найважливіших є саме реформа системи охорони здоров’я. Основна її мета – покращення якості надання медичних послуг шляхом зміцнення сімейної медицини.

– Реалізація цієї реформи потребує законодавчого реагування та фінансових ресурсів. Як правило, проблеми з’являються саме з коштами. Колись у Чопі була філія районної лікарні, але будівлі знаходилися у плачевному стані, тому лікарня переїхала в інше місце, а ці кинули. Тоді фракція «КМКС» – Партія угорців України» в Ужгородській районній раді почала лобіювати дане питання з метою проведення реконструкції цієї будівлі та створення бази для амбулаторії.

IMG_1927

Уряд Угорщини виділив кошти для фінансування даного проекту, а Ужгородська районна рада долучилася із закупівлею необхідного сучасного обладнання. Так, районна рада також взяла на себе зобов’язання забезпечити функціонування медичного закладу протягом наступних 5 років.

Йосип Борто побажав медперсоналу віддано та ефективно працювати, а мешканцям Чопа та околиць – чим менше хворіти, але якщо це все-таки трапиться, то бути впевненими, що у цій лікарні їм допоможе команда професіоналів.

Руслан Чорнак, голова Ужгородської районної ради приєднався до всіх привітань та наголосив, що понад 30% населення району зможуть отримувати кваліфіковану медичну допомогу саме в стінах цієї установи. Він також подякував Лівії Балог, адже саме вона виступила з пропозицією реконструкції і депутатський корпус підтримав таку чудову ідею: «Дякую угорській громаді, адже вони величезну увагу приділяють медичній сфері, культурі та освіті. Сподіваюсь, прийде той час, коли Україна теж надаватиме таку допомогу своїм громадам».

IMG_2014

Символічну стрічку при вході в оновлену будівлю перерізали Арпад Янош Потапі, Йосип Борто та Руслан Чорнак, після чого пройшлися коридорами оновленої лікарні.

Уже через два тижні відбудеться повноцінний «переїзд» усього необхідного обладнання до кабінетів. Тож через короткий термін містяни та мешканці навколишніх сіл матимуть можливість звернутися до лікарів задля надання необхідної медичної допомоги.

Вікторія Копинець, Карпатський об'єктив.

IMG_1970
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com