image

Звідки береться шум у вухах і що з ним робити

Кров'яний тиск стукає, отит тисне низькими частотами, а спазм загадково клацає... Про що говорять фантомні звуки.

Звідки береться шум у вухах

За статистикою, від шуму у вухах регулярно страждають щонайменше 10% жителів Землі. Деякі медики вважають, що проблема поширена ще ширше, і називають її жертвами кожного п’ятого.

При цьому всі дослідники підкреслюють, що тиннітус (так називаються фантомні звуки у всіх їх різноманітних проявах) не є самостійним діагнозом, а симптомом. Він може бути викликаний декількома причинами.

Запалення або чужорідне тіло

Потрапила у вухо рідина, сторонній предмет, комаха або банальна сірчана пробка — все це може викликати шум у вухах. Також його причиною можуть стати збільшені аденоїди, всілякі запалення, включаючи отит. Все це викликає постійне подразнення барабанної перетинки. Найчастіше такі проблеми супроводжуються відчутним тиском, низькочастотним гудінням у вухах.

Спазм глотки або м'язів середнього вуха

Під час спазму м'яз, прикріплений до слухової труби, різко скорочується — і ви чуєте клацання. А можливо, і не одне, а кілька ритмічних. Подібні спазми — свого роду нервовий тик, що виникає всередині тіла. Як правило, він проявляється під час розмови, жування, ковтання і не дає про себе знати в інший час. Ситуацію не можна вважати серйозною проблемою.

Серцево-судинні проблеми

Високий кров'яний тиск або атеросклероз (бляшки в кровоносних судинах) нерідко «чується» як пульсуючі звуки, що повторюють серцебиття. До пульсації варто поставитися серйозно: порушення кровообігу можуть стати причиною інсульту.

Остеохондроз й інші зміни в шийному відділі хребта

Подібні проблеми нерідко призводять до порушення кровотоку. Слуховий нерв і задні відділи головного мозку реагують на брак кровопостачання, і ви починаєте чути щось схоже на брязкіт.

Вікові зміни слуху

Тиннітус у всіх його проявах — клацання, пульсування, гудіння, шум — часто стає першим симптомом втрати слуху у людей похилого віку.

Інші причини:

— Ендокринні порушення.

— Гормональні зміни у жінок.

— Залізодефіцитна анемія. Брак заліза погіршує постачання мозку киснем з усіма наслідками, що випливають шумливими проблемами.

— Надмірно жорсткі дієти або незбалансований раціон, наприклад з підвищеним вмістом солі або цукру.

— Отосклероз — зростання кісткової тканини в середньому вусі, що супроводжується зниженням слуху і нерідко аудіоефектів.

— Зловживання деякими ліками, токсичними для слухового нерва. У їхньому числі деякі антибіотики, сечогінні, саліцилати.

— Пухлини і інші мозкові порушення.

Як лікувати шум у вухах

Більшість випадків проходять самі собою і не вимагають спеціального лікування. Якщо ж фантомні звуки переслідують вас регулярно, не дійте навмання, а зверніться до терапевта: він допоможе або направить вас до потрібного спеціаліста.

На прийомі медик поставить вам питання, на які необхідно відповісти максимально повно і точно. Зокрема, питання можуть стосуватися ліків і біодобавок, які ви приймаєте, способу життя і харчування, здоров'я ваших старших родичів (той же отосклероз нерідко є спадковим захворюванням). З великою ймовірністю вам також доведеться пройти ряд тестів на слух і рухливість щелепи і шиї. Іноді лікар може призначити КТ або МРТ.

Швидше за все, за підсумками візиту вам будуть рекомендовані:

— Протизастудні препарати і маніпуляції, покликані позбавити вас від запалень і набряків в носоглотці.

— Промивання вуха з метою видалити з нього сірчану пробку, надлишки води, сторонні предмети.

— Релаксанти — препарати, що розслаблюють мускулатуру. Вони допоможуть позбутися від клацань, викликаних м'язовими спазмами. У ряді випадків може знадобитися і хірургічне втручання.

— Препарати, що поліпшують кровообіг у внутрішньому вусі і головному мозку. Ці «ліки від шуму» повернуть необхідний тонус судинам, позбавивши вас від пульсуючих проблем.

— Фізіо- та психотерапія. Наприклад, непогано допомогають компактні прилади — джерела білого шуму, який блокує клацання, гул і пульсацію.

— Зміна раціону.

— Масажі. Ці маніпуляції, по-перше, допомагають зняти стрес, а по-друге, поліпшити кровообіг, в тому числі і в шийному відділі хребта.

Неважливо, в якому вусі дзижчить. Якщо шум повторюється, сходіть до лікаря. Тому що недоліковані первинні захворювання можуть обернутися неприємними наслідками.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...