image

Що потрібно знати закарпатцям про нові правила паркування автомобілів (ВІДЕО)

За новими правилами, контроль за правильністю паркування будуть здійснювати спеціальні інспектори, які будуть призначатися органами місцевого самоврядування 

29 березня Президент Петро Порошенко підписав закон про реформу в сфері паркування, прийнятий Верховною Радою 21 грудня 2017 року. Він вступає в силу через 180 днів після опублікування.

Документ передбачає введення фото-, відеофіксації правопорушень.

Залучення до відповідальності за неправильне паркування буде відбуватися в трьох режимах.

Перший режим. Передбачає спілкування між поліцейським і правопорушником, як це було і раніше, з пред'явленням всіх документом і складанням протоколу про порушення.

Другий режим. Цей режим буде працювати автоматично, він передбачає фіксацію правопорушень за допомогою відеокамер, інформація з яких буде надходити в поліцію, де також зможуть скласти протоколи. Правда, якщо порушення зафіксують таким чином, з порушника стягуватимуть штрафні бали, яких вистачить на три порушення. Після цього передбачені грошові штрафи.

Третій режим. Це фото- і відеозйомка в ручному режимі, яка буде здійснюється через спеціальну програму, де автоматично відображається місце, час, дата і GPS-координати автомобіля. Здійснювати таку фіксацію зможуть поліцейські і уповноважені від міста інспектори з паркування.

Інформацію про порушення будуть вносити до Реєстру адміністративних порушень в сфері безпеки дорожнього руху. На лобовому склі авто залишатимуть повідомлення, а спеціальну постанову відправлять за адресою власника машини.

Сплата штрафів

Оптимальним варіантом буде сплатити штраф у перші десять днів після його отримання, тому що він буде вважатися погашеним, якщо порушник сплатить 50% від загальної суми. Якщо ж його не оплатити за 30 днів, нараховується пеня, пропорційна штрафу. У тому випадку, якщо правопорушник і тоді не зволить сплатити суму, поліція зможе направити постанову у виконавчу службу і зажадати примусового оплати.

Закон не вводить додаткової відповідальності, а лише передбачає дієвий механізм притягнення до відповідальності за існуючі правопорушення.

Нинішні розміри штрафів за порушення правил парковки і стоянки:

якщо не створені перешкоди або небезпеки для руху - 255 гривень;
якщо авто створює перешкоди і небезпеки для руху - 510 гривень;
парковка на місцях для осіб з інвалідністю - від 1020 до 1700 гривень.
 
Нова посада інспекторів

За меморандумом між Національною поліцією і органом місцевого самоврядування повноваження щодо притягнення до відповідальності за порушення правил зупинки, паркування та стоянки віддаються інспекторам з паркування - вводиться така посада - які є представниками місцевого самоврядування.

Евакуація

Згідно з новим законодавством, даються законні права на евакуацію автомобілів, правда, при обов'язковій фото- чи відеофіксації. Евакуювати транспортний засіб зможе поліцейський або ж інспектор. У законі прописана норма про те, що машину можна евакуювати тоді, "коли автомобіль суттєво перешкоджає дорожньому руху".

Евакуювати будуть в тих випадках, якщо авто:

припарковано на проїжджій частині в два ряди або більше;
припарковано в місці, яке заборонено ПДР (наприклад, на пішохідних переходах, залізничних мостах і шляхопроводах, на зупинках громадського транспорту тощо);
припарковано на смузі, яка виділена для руху громадського транспорту або велосипедів;
заважає пішоходам або ж руху інших транспортних засобів;
блокує проїзд по двом або більше смугах руху;
заважає роботі комунального транспорту (снігоприбиральні машини і т.д.), але тільки в разі оголошення певної місцевості зоною надзвичайно екологічної ситуації.
Автомобіль можна буде забрати з штраф-майданчики тільки після оплати штрафу і послуг з евакуації та зберігання. Один день стоянки автомобіля на штрафмайданчику обійдеться власникові машини в тисячу гривень. Віддадуть автомобіль тільки власнику.

Згідно з даними Державної служби статистики, в середньому, в 2017 по всіх містах України до відповідальності за несплату парковки залучалося не менше одного порушника в день, а штрафів виходило менше 51 гривні в день. Тепер, якщо водій припаркувався на платній автостоянці, але відмовляється віддавати гроші за ці послуги, він буде зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 20-кратної вартості години паркування. Порушенням буде вважатися стоянка більше 10 хвилин.

Як ми  повідомляли,  мер Ужгорода Богдан Андріїв порушив правила паркування через кілька днів після того, як став мером. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com