Нардепи від "Самопомочі" блокували законопроект по "пересічникам", бо хотіли довшого терміну

Як ми повідомляли вчора, під час засідання Комітету з питань податкової та митної політики депутати Верховної ради України не прийняття рішення щодо законопроекту №1393 Про збільшення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту. Зокрема, законопроект заблокували представники фракції “Самопоміч” Андрій Журжій та Тетяна Острікова.

Як виявилося, нардепи від "Сомопомочі" заблокували цей законопроект тому, що вважають недостатнім термін перебування автівок із закордонними номерами на території України протягом 30 діб. І лише збільшення можливого терміну перебування в Україні автівок з іноземною реєстрацією до 90 днів дозволить розвантажити митниці і заощадити кошти людей.

Про це в кулуарах Верховної Ради повідомив голова фракції Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

На сьогодні в Україні діє норма Митного кодексу, яка визначає такі терміни транзитних перевезень: для легкових автомобілів – 10 дiб, а в разi перемiщення в зонi дiяльностi одного митного органу – 5 дiб.

Таким чином, сотні тисяч власників нерозмитненого автотранспорту змушені кожних 5-10 днів перетинати державний кордон України. Це породжує черги митних постів та сприяє хабарництву і корупції у митних органах.

Щоб частково зняти цю проблему, депутати зареєстрували законопроект №1393 від 11 грудня 2014 року «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту». У цьому законопроекті передбачено збільшення можливого терміну перебування до 30 днів.

Проте у «Самопомочі» вважають, що встановленого у законопроекті №1393 обмеження у 30 днів недостатньо для того, щоб власники автомобілів мали змогу спокійно користуватися автівками, не витрачаючи час та гроші на пальне. І пропонують встановити можливий термін перебування транзитних автівок на рівні 90 діб.

«Наступним після цього кроком має стати комплексне реформування митних процедур, яке зробить розмитнення автомобілів простим і доступним», – повідомив депутат.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com