Закарпатським пересічникам не продовжили термін перебування авто з іноземними номерами на території України

18 березня під час засідання Комітету з питань податкової та митної політики депутати Верховної ради України не прийняття рішення щодо законопроекту №1393 Про збільшення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту.

Як повідомляють "Версії", членам Комітету не вистачило кількох голосів для прийняття позитивного рішення по закону, який торкається інтересів автомобілістів здебільшого Закарпаття та деяких інших прикордонних областей.

Зокрема, не підтримали рішення представники фракції “Самопоміч” Андрій Журжій та Тетяна Острікова. “За” проголосували депутати Антонищак, Горват, Вознюк, Головко, Герега, Кришин, Сидорчук, Юрик та Продан.

Наразі пересічники мають право перебувати на автомобілях на іноземних номерах на території України не більше 5 діб. Пересічники вимагали збільшити цей термін.

Спочатку депутати від Закарпаття минулого скликання Верховної Ради Валерій Пацкан та Іван Бушко зареєстрували законопроект про збільшення терміну до 30 діб. Цей законопроект навіть пройшов затвердження у комітеті, але так і не був прийнятий минулим урядом.

Зараз законопроект №1393 від 11.12.2014 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту” внесений за ініціативи народного депутата Ярослава Дубневича пропонує внести зміни до статті 95 Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень, який для автомобільного транспорту становитиме 30 діб незалежно від переміщення в зоні діяльності конкретної митниці.
У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що внаслідок дії цієї норми Митного кодексу сотні тисяч українців змушені кожних п’ять (десять) днів перетинати державний кордон України, що в свою чергу породжує навантаження митних постів та черги на митних пунктах пропуску, сприяє хабарництву та корупції у митних органах, підрозділах ДАЇ та інших підрозділів МВС та створює суттєві перешкоди для розвитку бізнесу в Україні, оскільки громадяни України, котрі працюють на іноземні компанії чи займаються підприємницькою діяльністю змушені раз на 5 днів перетинати державний кордон.

Можливо якби проект Закону пройшов Комітет, українці як мінімум могли позбутися черг на кордоні, зменшити рівень корумпованості, та, головне – для мешканців Єврокарпатського регіону була б можливість закупівлі відносно дешевих автомобілів.

Як відомо, навіть у січні цього року, перебуваючи в Закарпатті, міністр МЗС Павло Клімкін пообіцяв, що закон про продовження терміну перебування автівок на території України буде прийнятий.

Дивною є позиція депутатів від "Самопомочі". У Закарпатті, як відомо, одним із найбільших активістів по захисту прав пересічників є Павло Білецький, який також входив в актив Закарпатської обласної організації "Самопоміч".

Наразі на Закарпатті близько 40 тисяч власників автомобілів на закордонних номерах.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com