image

63 мільйони боргують закарпатці за газ

Через недосконалість законодавства складно зупинити наростаючі неплатежі.

Борги споживачів газу зростають у зв'язку з ускладненим доступом до системи державних житлових субсидій, на тлі підвищення цін на газ. Через скорочення нормативів споживання газу при розрахунку субсидій багато хто втратив право на таку соціальну підтримку.

Станом на 1 березня 2015 заборгованість побутових споживачів Закарпатської області за спожитий природний газ перевищила 62,5 млн грн., - повідомляють на офіційному сайті ПАТ «Закарпатгаз».

«Доводиться йти на вимушений крок - після письмових попереджень відключати боржників від газопостачання. На сьогодні це хоч і радикальний, але єдиний дієвий спосіб налагодити роботу з погашення боргів за спожитий газ », - говорить голова правління ПАТ«Закарпатгаз» Віталій Шатило.

На середину березня в області понад 2,6 тис. споживачів-фізосіб відключені від газопостачання. Вищенаведені заходи є останнім доводом з боку компанії в процесі досудового врегулювання спору з оплати боргу. Потім, якщо оплата не відбувається, після рішення суду настає час щодо примусового стягнення суми боргу через органи державної виконавчої служби. Але це тривалий і непростий процес. Відсутність у газопостачальної компанії дієвих важелів впливу на платіжну дисципліну, особливо в умовах зростання вартості газу, призводить до подальшого накопичення заборгованості, і погіршення фінансової нестабільності «Закарпатгаз», яка за рахунок своїх доходів забезпечує безперебійність газопостачання на Закарпатті.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com