image

Володимир Панов: У мене завжди було бажання згуртувати закарпатський бізнес

 

Про те, як об’єднується закарпатський бізнес, про роль синергії  у формуванні сприятливого  економічного середовища і нові форми комунікації для генерації та втілення ідей, спрямованих на розвиток регіону в інтерв’ю з головою Обласного об’єднання організацій роботодавців Закарпаття Володимиром Пановим. 

-          Обласне об’єднання організацій роботодавців Закарпаття сьогодні, як ніколи, на слуху. Чим викликана така активізація об’єднання?

-       Соціально-економічна криза  - вдалий момент та можливість закласти фундамент для майбутнього. Будувати майбутнє сьогодні – це правильний вибір. Тому і темпи нашої діяльності зросли.

-       У чому основа цього фундаменту майбутнього?

-        У сприятливому середовищі для розвитку економіки. Розраховувати на владу і скиглити про її неспроможність – це вчорашній день. Пробували - не працює. А об’єднавшись, самим долучитися до формування бізнес-клімату, в якому можна розвиватися, а не виживати – виклик сьогодення.

-       Об’єднати бізнес – це головна мета вашої організації?

-       Конкурентоспроможне економічне середовище – одна з ключових цілей. Таке визначення є коректним. А об’єднати бізнесменів, менеджерів, власників промислових підприємств – це головний інструмент для досягнення мети.

 -       Всі знають, що ви людина зайнята, але все ж таки погодилися стати лідером закарпатського бізнесу?

-       У мене завжди було бажання  згуртувати закарпатський бізнес. Як менеджер, я завжди розумів силу синергії. Об’єднати закарпатський бізнес – означає створити могутній інструмент, який дозволить добитися зрушень і змін в регіоні. Бізнес зможе працювати в сприятливому для розвитку середовищі.

-       Ви так цікаво сказали «сила синергії»…

-       360 підприємств в організації, зі спільною метою. 360 авторитетних керівників відстоюють єдині принципи. 360 колективів розуміють, що є захищеними. Бізнес лобіює свої інтереси і не боїться про це заявити. Те, що вигідно бізнесу – вигідно регіону; те, що вигідно регіону – вигідно бізнесу.

Тільки один приклад. Якщо є проблема в одного підприємства, а з ним разом – 360 підприємств, то з цією силою рахуватиметься будь-хто. Якщо будуть якісь надумані речі при перевірках фіскальними або  правоохоронними органами, то вони матимуть справу з організацією.

Закарпатський бізнес ніколи не використовував силу синергії, а самостійно пробував вирішувати свої проблеми. Ситуація змінилася. Ми об’єднали свої зусилля.

-       Є такі заяви, що ви очолюєте тільки одну з-поміж інших обласних організацій роботодавців Закарпаття?

-       Обласне об’єднання організацій роботодавців Закарпаття є єдиною репрезентативною організацією на Закарпатті, яка  наділена правом представляти інтереси роботодавців у відносинах з владою, контролюючими органами та  профспілками на регіональному рівні та виступає рівним партнером у рамках ведення соціального діалогу. 

Для розуміння, до прикладу,  якщо ми створимо компанію і назвемо її «BMW», то гарантую на сто відсотків, що ми не випускатимемо автомобіль всесвітньовідомого бренду. Це означає, що ми тільки запозичили таку назву. Так і з тими організаціями роботодавців, які користуються  такою організаційно-правовою формою, але не наділені представницькими повноваженнями. 

-       А як ви відповісте на закиди тих, хто говорить, що це організація Фірташа?

-       У даному випадку саме назва чітко пояснює, що  це роботодавці Закарпаття. Тобто, підприємства Закарпаття, бізнес Закарпаття. Ця структура/інституція належить роботодавцям регіону. Нікому більше.

Що значить організація Фірташа? Це означає, що він повинен фінансувати організацію та наймати нас на роботу. А) мене обрали; б) нас Київ не фінансує; в) ми самодостатні.

Крім того, треба розуміти, що Федерація роботодавців України – це сучасна конфедеративна структура, об’єднана єдиною метою.При такій моделі управління прізвище керівника не є суттєвим.

Для чого нам потрібен Київ? Через центр ми маємо можливість просувати свої ідеї та захищати інтереси у вищих державних органах: Кабінеті Міністрів України, Верховній Раді України та їх комітетах, комісіях.

-       Надзвичайно позитивну оцінку преси отримав Форум ініціатив? Це разовий проект чи буде продовження?

-       Ми старалися знайти сучасну форму спілкування, і як мені здається, знайшли дуже цікаву формулу. Постійнодіючий Форум ініціатив, на який запрошуватимутьсяпредставники ділової еліти та пропонуватимуть свої ідеї розвитку. Аналітична група буде їх опрацьовувати і перетворювати в проекти.

Бізнес-спільнота має хороші ідеї, але немає жодного майданчика, де можна поділитися своїми напрацюваннями і запропонувати втілити їх в життя. Цей вакуум і заповнить Форум ініціатив. Ми плануємо два рази в рік проводити великі пленарні форуми, на які будемо запрошувати авторитетних людей зі всього світу, і майже щомісяця проводитимемо секційні тематичні форуми в різних напрямках. Громадськість скучила за нетривіальними формами спілкування, тому перший Форум ініціатив «Закарпатський економічний експеримент» був успішним.

-        «Закарпатський економічний експеримент»  - це виклик? Провокаційна форма звернути увагу на Закарпаття? Чи реальний проект, який можна зреалізувати?

-       Стратегію залучення прямих іноземних інвестицій ми розробляли для всієї країни. Моя позиція викладена у статтях діловому виданню «Бізнес»: «Нужен сильный ход» та «Государство должно исправить собственную ошибку». На першому Київському міжнародному економічному форумі (прим., панель «Точки зростання - виграшна стратегія у глобальній конкуренції») ми, спільно з найкращими вітчизняними та зарубіжними експертами з питань  інвестицій та економічного розвитку, розробили рекомендації та направили їх до Кабінету МіністрівУкраїни. Уряд цю стратегію не сприйняв. Натомість власної теж не розробив.

Якщо держава не хоче змінювати формат відносин з інвестором на території всієї країни, то дайте хоча б невеликому Закарпаттю право на економічний експеримент. Ми відпрацюємо нову модель роботи із інвестором і якщо проект буде успішним, то його можна буде запровадити і на всій території України. Це виграшний проект, від нього ніхто не постраждає, а шанси здійснити прорив величезні.

-       Після здобуття такої популярності, чи зросла кількість бажаючих приєднатися до вашої організації?

-       На щастя, сьогодні ми можемо говорити уже не про кількість. Звичайно, ми розширюємо  нашу організацію. Мова йде не тільки про великі підприємства краю, ми готові захищати права всіх тих, хто створює робочі місця та вносить свій внесок у розбудову економіки регіону.  Наразі активно співпрацюємо з тими підприємствами, які можуть внести інноваційні пропозиції щодо діяльності нашої організації. Ми в Закарпатті обов’язково створимо високого європейського рівня інституцію, яка буде виступати «законодавцем моди» в економічних перетвореннях нашої держави.

 

Ірина Фекета,  businessz.com.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com