image

7 кращих сервісів для зберігання ваших фото в хмарі

Ці сервіси допоможуть вам навести порядок в фотоколекції і нічого не втратити.

1. «Google Фото»

Вартість: 15 ГБ сховища безкоштовні, після перевищення об'єму фотографії та відео будуть стискатися. Ви можете ознайомитися з тарифними планами на сторінці  Google Drive.

Додатки: Windows, macOS, iOS, Android.

Мабуть, кращий сервіс для зберігання фотографій - неважливо, скільки їх у вас. Це дійсно універсальне рішення, що підходить користувачам всіх популярних платформ: Windows, macOS, Android і iOS.

Принцип роботи сервісу простий. Ви заливаєте свої фото, і вони автоматично групуються за часом і місцем зйомки. Для цього Google використовує метадані, записані в файли фотографій. Крім того, фотографії ретельно досліджуються штучним інтелектом, який може розпізнавати речі, зафіксовані на знімках, і виконувати пошук конкретних об'єктів. Просто надрукуйте в рядку пошуку «автомобіль» або «кіт», і сервіс знайде всі автомобілі, які опинилися в об'єктиві вашої камери, або всі фотографії з котиками.

Ще одна фішка сервісу - необмежене місце під фотографії. «Google Фото» може безкоштовно зберігати скільки завгодно ваших знімків і відеозаписів. З однією умовою - ваші фотографії мають бути стиснутими до роздільної здатності не більше 16 Мп, а відео - не більше 1080p. Фото і відео з меншою роздільною здатністю залишаться незмінними. Але і цього цілком вистачатиме для більшості користувачів.

«Google Фото»

2. Flickr

Вартість: 1 ТБ сховища безкоштовний. Pro-передплата не додає місця, але прибирає рекламу, надає доступ до статистики переглядів і додатків Flickr для Windows і macOS. Вартує підписка від 4,17 до 5,99 долара на місяць. Ви можете ознайомитися з тарифними планами на цій сторінц і.

Додатки: Windows, macOS, iOS, Android.

Колись Flickr був першопрохідцем серед сервісів зберігання фотографій. І зараз він демонструє пристойну функціональність. Зареєструвавшись в цьому дітищі Yahoo, ви отримаєте безкоштовно аж терабайт вільного місця. Flickr, на відміну від "Google Фото", не буде стискати ваші знімки.

Сортування фотографій на рівні. Flickr дозволяє вам групувати знімки в альбомах, додавати їх до обраних, ставити теги і так далі. Також Flickr вміє шукати об'єкти на фотографіях, хоча дещо поступається в цьому рішенні від Google.

Крім того, ви можете підписуватися на користувачів або групи з цікавими знімками.

Сервіс коректно визначає характеристики камери, на яку був зроблений знімок, і показує дані EXIF, що сподобається професійним фотографам.

У Flickr є додатки для Android і iOS. Є також утиліти для Windows і macOS, які можуть автоматично заливати в хмару фото з комп'ютера. Але щоб скористатися ними, доведеться придбати Pro-підписку.

Flickr

3. iCloud

Вартість: 5 ГБ сховища безкоштовно. 50 ГБ - 0,99 дол. на місяць.

Додатки: macOS, iOS.

Якщо ви користуєтеся пристроями Apple, iCloud - ваш вибір. В іншому випадку краще оберіть інший сервіс. Це хмарне сховище тісно інтегровано з macOS і iOS, і з ним можуть синхронізуватися всі дані цих систем: документи, календарі, контакти і фотографії. iCloud працює в зв'язці з рідним додатком «Фото» для macOS і iOS.

Тим не менше користувачі Windows можуть завантажити   безкоштовний додаток, який допоможе завантажувати фото і відео в медіатеку iCloud. Впорядкувати все можна буде в програмі «Фото» на iPhone, iPad і Mac або в веб-версії iCloud.

Додаток «Фото» відрізняється чудовими можливостями для побудови медіатеки. Він дозволяє створювати альбоми, редагувати геотеги і зчитувати метадані. Особливо крута фішка «Фото» - «розумні альбоми», щось на зразок смарт-тек, в які фотографії автоматично поміщаються відповідно до заданих вами умов. «Фото» дійсно дуже зручна штука, і залишається тільки зітхати з приводу того, що її немає в Windows.

iCloud

4. Dropbox

Вартість: 2 ГБ безкоштовно, 1 ТБ за 8,25 долара в місяць. Детальніше про тарифні плани можна дізнатися тут.

Додатки: Windows, macOS, Linux, iOS, Android.

Dropbox додав у свої настільні і мобільні клієнти функцію автозавантаження фотографій ще до того, як це стало мейнстримом. Він відмінно підходить для організації будь-яких типів файлів, в тому числі і фотографій.

Основна перевага Dropbox - його зручні програми, доступні на всіх настільних і мобільних платформах. Недолік - мало місця в безкоштовній версії. Крім того, в Dropbox відсутні фішки на зразок пошуку по вмісту фотографій, властиві спеціалізованим «Google Фото» чи Flickr.

Загалом, якщо вам потрібен сервіс, який просто завантажує і зберігає ваші фото, і ви можете обійтися без наворотів типу вбудованого штучного інтелекту і редактора для видалення червоних очей, то Dropbox - ваш вибір.

До речі, безкоштовне місце можна збільшити, розсилаючи  посилання друзям і встановлюючи програми.

Dropbox

5. OneDrive

Вартість: 5 ГБ безкоштовно, 1 ТБ за 1899 грн на рік. Детальніше про тарифні плани можна дізнатися тут.

Додатки: Windows, macOS, iOS, Android.

OneDrive належить Microsoft. По суті сервіс робить все те ж саме, що і Dropbox, але з фотографіями працює краще. При завантаженні сервіс автоматично позначає фото тегами: OneDrive визначає тип знімка (портрет, пейзаж і так далі) і об'єкти, зафіксовані на ньому (людина, тварина, предмети або природа).

Крім того, OneDrive розпізнає геотеги, так що ви можете подивитися, де була зроблена фотографія, на вкладці «Місця». Також сервіс дозволяє створювати альбоми, папки і теги, щоб розсортувати фотографії.

Якщо ви користувач Windows 10, Microsoft вже встановила для вас OneDrive.

Підключіть до комп'ютера фотокамеру або смартфон, і додаток запропонує вам зберегти фотографії в медіатеку OneDrive. Це прекрасний сервіс для фанатів екосистеми Microsoft, а вже якщо ви підписані на Office 365, то OneDrive вам підійде якнайкраще.

OneDrive

6. Adobe Creative Cloud

Вартість: 20 Гб і підписка на Adobe Lightroom за 9,99 долара на місяць. Подробиці про тарифні плани можна дізнатися тут.

Додатки: Windows, macOS, iOS, Android.

А ось це вже рішення або для професійних фотографів, або для завзятих любителів. Adobe Creative Cloud коштує недешево, але разом з ним ви отримаєте Adobe Lightroom, який може зробити зі знімками взагалі все, що завгодно.

Фотографії в Adobe Creative Cloud зберігаються в зручній і красивій галереї, в якій дуже легко орієнтуватися. Підтримує Creative Cloud і групові бібліотеки, так що ви зможете сортувати і обробляти знімки разом з друзями і колегами.

Adobe Lightroom в зв'язці з Creative Cloud вміє впорядковувати фото по рейтингу, тегами, може відсіювати браковані знімки, показує атрибути і метадані фотографій. У цього інструменту дуже багато функцій, але знадобляться вони далеко не всім.

Adobe Creative Cloud

7. Canon Irista

Вартість: 15 ГБ безкоштовно, 1 ТБ за 12,99 долара в місяць. Є тарифні плани на 100 і 500 ГБ, 1, 2, 5 і 10 ТБ. Подробиці можна дізнатися тут.

Додатки: iOS, Android.

Хмарне сховище фотографій, створене гігантом Canon - виробником різної цифрової техніки. У Irista купа функцій, що дозволяють їй на рівних змагатися з «Google Фото» і Flickr. Загальні альбоми для спільного перегляду і сортування знімків, інтелектуальний пошук по вмісту зображень, відправка фото в хмару прямо з мобільних пристроїв - все це тут є.

Штучний інтелект сервісу може шукати не тільки знімки, що містять конкретних людей, об'єкти і місця, а й виконувати пошук по стилю фотографа і навіть по моделі камери.

Irista підтримує комп'ютери і мобільні пристрої. Крім того, з сервісом сумісні нові цифрові камери Canon.

Фото в хмарі зберігаються в оригінальній якості: сервіс не стискає їх, на відміну від того ж «Google Фото». Єдине, що може засмутити, - досить високі ціни, але Irista того варте. Це прекрасний вибір для власників цифрових камер Canon і просто любителів фотографувати.

Canon Irista

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com