image

Орендарі можуть не платити військовий збір

Дохід, який отримують українці за будь-якими іншими цивільно-правовими договорами не підлягає обкладенню військовим збором

Дохід, який отримують українці за будь-якими іншими цивільно-правовими договорами, зокрема оренди, купівлі-продажу, банківського вкладу тощо, умовами яких не передбачено виконання роботи або надання послуг, не підлягає обкладенню військовим збором.
Про це повідомив юрист департаменту податкової практики ЮК "Алексєєв, Боярчуков і партнери" Євген Васьковський, пише Дело."Згідно формулюванню в Податковому кодексі військовим збором повинні обкладатися всі доходи платників податків, отримані ними за цивільно-правовими договорами (у т. ч. оренди, купівлі-продажу, банківського вкладу тощо). Але незважаючи на не зовсім коректні формулювання, податкові органи давали і дають роз'яснення про те, що під об'єктом оподаткування військовим збором слід розуміти доходи, отримані платником податків у зв'язку з відносинами трудового найму на підставі трудового договору або цивільно-правового договору, зокрема договору підряду або договору на надання послуг, згідно якого одна сторона виконує роботу або надає послугу іншій стороні", - роз'яснює Васьковський.При цьому Євген Васьківський нагадує, що відповідальним за нарахування та сплату військового збору з доходів із джерелом походження в Україні, є податковий агент."У випадку з заробітною платою цей податок нараховує та сплачує роботодавець. Військовий збір перераховується до бюджету до або одночасно з виплатою такого оподатковуваного доходу (заробітної плати). За виплату такого доходу без утримання та сплати військового збору передбачений штраф у розмірі 25% від суми неотриманного в бюджет податку. За повторне порушення протягом 1095 днів - 50% від суми неотриманого в бюджет податку за третє і подальші порушення протягом 1095 днів - 75% від суми неутриманого до бюджету податку", - попереджає Васьківський.Нагадаємо, що з 3 серпня 2014 рік введено тимчасовий військовий збір, який буде стягуватися за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб до 1 січня 2015 року.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com