image

Що потрібно знати, коли знімаєте квартиру

Не помилитися при виборі нової квартири деколи буває дуже складно. Сайт AdMe підготував список нюансів, на які варто звернути увагу, перш ніж укладати договір.

1. Перевірте кількість розеток
Зверніть увагу на те, скільки в будинку розеток. Розетки повинні бути в кожній кімнаті. Інакше незабаром вам доведеться обплутати всю квартиру проводами подовжувачів, щоб підключити до електрики необхідні в побуті прилади. Це загрожує перевантаженням розетки і виходом її з ладу.

2. Дізнайтеся, чи проведені інтернет і ТБ
У разі якщо інтернет і ТБ не підключені, запитаєте орендодавця, чи згоден він на те, що проведенням кабелів займетеся ви, і чи готовий власник відняти пов'язані з цим витрати з оренди.

3. Перевірте, щоб не було плісняви
Нову квартиру обов'язково потрібно перевірити на наявність темних грибкових плям. Найчастіше вони утворюються у ванній, на кухні і на підвіконнях - в тих місцях, де вологість підвищена.

4. Довідайтеся про наявність лічильників
Часто власник не включає рахунки за комунальні послуги в орендну плату. Це означає, що платити за квитанціями вам доведеться додатково. При такому розкладі бажано, щоб у квартирі були встановлені лічильники.

5. Подумайте, де будете паркуватися
Якщо у вас є автомобіль, вам знадобиться місце для стоянки. Дізнайтеся, чи закріплено за квартирою паркувальне місце поряд з будинком. Якщо ні, прогуляйтеся по району і подумайте про те, де будете залишати авто на ніч: чи є платні стоянки, видимі з вікна проїжджі частини не оснащені знаками які забороняють парковку, або торгові центри з великими майданчиками для авто.

6. Вигляньте з вікна
Вам потрібно перевірити, чи є навпроти вашого вікна заклади з яскравими вивісками. Якщо ви не звернете на це уваги, неонові промені, проникаючі в квартиру через віконне скло, можуть стати причиною безсоння. Позбавити вас сну також можуть розташовані поруч з будинком великі дороги або нічні клуби і бари.

7. Дізнайтеся, чи жили в квартирі тварини
Цей пункт актуальний для тих людей, у кого є алергія на шерсть. Якщо ви до них відносиитеся, то, в'їжджаючи в знімну квартиру, повинні бути впевнені, що між ворсинок килима або в щілинах плінтуса від вас не ховається пучок котячої шерсті.

8. Вікна відкриваються, а двері закриваються
Обов'язково перевірте, чи надійно замикаються в квартирі двері. Не зайвим буде спробувати відкрити і закрити вікна. Якщо виявиться, що вони не відкриваються, ви не зможете провітрювати приміщення.

9. Опишіть майно, яке залишається в квартирі
Разом із власником складіть докладний список речей, які віддаються вам у користування, і прикріпіть цей опис до договору. Бажано відразу вказати, чи є у предметів будь-які недоліки, щоб потім господар житла не спробував звинуватити вас у псуванні майна.

10. З'ясуйте, чи не продається квартира
Нерідко орендодавці замовчують про те, що квартира виставлена ​​на продаж. У цьому випадку вони готові позбутися від наймачів відразу, як тільки знайдеться покупець. Захистіть себе від таких неприємних сюрпризів і орендуйте житло, яке не продається.

11. А якщо щось зламається?
Пропишіть в договорі, хто буде платити, якщо у квартирі щось зламається не з вашої вини. Чи готовий власник взяти ці витрати на себе або відняти їх з щомісячної плати? Якщо господар оселі просить зробити ремонт, то він також повинен бути готовий взяти на себе матеріальні витрати.

12. Як часто вам будуть влаштовувати перевірки?
Не забудьте дізнатися у власника, як часто він буде вас перевіряти. Знати, в якому стані знаходиться квартира, - цілком природне бажання господаря житла. Однак іноді орендодавці переходять межу і влаштовують перевірки занадто часто. Єдиний спосіб захистити себе від постійної присутності в будинку власника - прописати частоту відвідувань в договорі. Бажано, щоб господар приходив з перевірками не частіше разу на місяць і в заздалегідь обумовлений час. Цей візит якраз можна поєднати з передачею орендної плати.

13. Встановіть «межі жадібності»
Пропишіть в договорі, як часто і на скільки власник може підвищувати орендну плату. Якщо цього не зробити, господар незабаром може почати вимагати від вас космічні суми, на які ви, звичайно, не розраховували.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com