image

Євросоюз спробує врятувати Солотвинський солерудник

В Ужгороді відбулась стартова конференція проекту «Екологічна оцінка можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси через підготовку комплексної системи моніторингу».

Єврокомісія почала вивчати проблеми Солотвинського солерудника ще в 2015-му році. Наразі існує проект в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020». Євросоюз надасть 1 мільйон євро для вивчення ситуації в Солотвині, щоб потім можна було накреслити ходи, що потрібно робити далі, щоб не допустити екологічної катастрофи і навіть трагедії, бо саме Солотвино перебуває в зоні ризику і може піти під землю.

Ситуація в глибинах покинутого солерудника вивчатимуть вчені за допомогою робота. 

Після повного моніторингу ситуації вже буде зрозуміло, чи можна ще якось реанімувати солерудник, або доведеться проводити роботи, щоб його повністю законсервувати.

Наразі в Тису потрапляє із Солотвина потрапляє в чотири рази більше солі, ніж це було ще років 10 тому. А Тиса йде через чотири країни. 

Саме тому Євросоюз вирішив надати непосильну допомогу для уникнення глобальної екологічної катастрофи. 

Читайте:

Солотвинський солерудник: від  від зародження у Римській імперії до знищення у наш час

Закарпатське Солотвино йде і далі під землю. 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com