image

Конишев про Українсько-Словацьку Бізнес Агенцію

Нещодавно було створено Українсько-словацьку бізнес-агенцію. Видання Фінансові новини запросило до розмови засновника Агенції Дмитра Конишева

Яка мета агентства?

Українсько-Словацьке Бізнес Агенство (УСБА) було створено у жовтні 2022 року групою українських та словацьких бізнесменів, які відчули таку потребу та необхідність на тлі складної ситуації в Україні через російську агресію.

Зараз бізнес на сході України, особливо в містах-мільйонниках, таких як Харків, Дніпро, Запоріжжя тощо, взагалі не працює або працює з великими перебоями – фактично мова йде про виживання сотень підприємств у виробництві, торгівлі та послугах... До вже наявних проблем додалися з початку жовтня ускладнення, спричинені руйнуванням Росією енергетичної системи України.

Проаналізувавши вищезазначену ситуацію, після консультацій з представниками українських та словацьких суб’єктів господарювання, а також спираючись на підтримку відповідних державних інституцій Словаччини, виникла ідея створити в Словаччині інституцію, яка б допомагала українському бізнесу виживати.

Таким чином, першочерговою метою агентства буде запропонувати один із шляхів вирішення складної ситуації в Україні – це допомогти врятувати частину українського бізнесу шляхом його переміщення або релокації до Європи, зокрема до Словаччини. Творці агентства вважають цей крок тимчасовим рішенням, яке, по-перше, допоможе врятувати бізнес від війни та зберегти його для України, а по-друге, дозволить українцям відкрити нові можливості та перспективи в Європейському Союзі. Членство України в Європейському Союзі – лише питання часу. По-третє, це створить основу для участі українського бізнесу в післявоєнній відбудові України.

І саме це є другою метою створення агентства – ми віримо, що в Україні настане мир, після якого зусилля всієї європейської та світової спільноти будуть спрямовані на післявоєнну відбудову України. І українсько-словацька бізнес-агенція хоче відіграти в цьому важливу роль і хоче відіграти роль своєрідного бізнес-хабу для допомоги словацьким бізнесменам щодо України.

Хто може стати учасником?

УСБА є громадянською, добровільною, незалежною, неполітичною та неприбутковою юридичною особою зі статусом юридичної особи, яка об’єднує юридичних та фізичних осіб, інтересами та місією яких є підтримка, розвиток та допомога українському бізнесу в Словаччині, а також допомога словацькому бізнес в Україні. Підтримка та допомога в основному призначена для виробників, інвесторів, торговців, постачальників послуг, фермерів, торговців тощо з України та Словаччини.

Членом агенції може бути будь-яка фізична чи юридична особа з України та Словаччини, яка погоджується зі статутом УСБА, сприяє досягненню його цілей та поважає предмет своєї діяльності.

Крім учасників, необхідно сказати і про партнерів агентства. Ні для SARIO, ні для Ради словацьких експортерів чи інших організацій УСБА не є конкурентом – для співпраці з ними агентство хотіло б використовувати слова «партнерство» та «синергія», а також його цінності у співпраці з іншими суб’єктами буде чесність, надійність та ефективність.

Які основні проекти агентства?

Агентство готове запропонувати і вже запропонувало кільком компаніям з Харкова та Дніпра, коли вони переїхали до Словаччини, цілий комплекс послуг – починаючи з консультацій з податкових, юридичних, фінансових та інших питань, закінчуючи пошуком виробничих, комерційних та ін. приміщення і закінчуючи остаточним введенням в експлуатацію конкретного підприємства.

УСБА – молода організація, яка ще тільки починає працювати. Ми хочемо, щоб зацікавлені сторони в Україні дізналися про нас. З цією метою в рамках акції в Братиславі ми вже провели кілька заходів, де фізична присутність багатьох гравців словацького істеблішменту доповнювалася трансляцією події в онлайн-просторі України.

Користуючись нагодою, ми можемо анонсувати ще один такий захід, який агентство проведе в Попраді 24 листопада за участю регіональних еліт Пряшівщини. Адже саме в цьому та в Кошицькому краї ми бачимо хороші перспективи для розміщення українських компаній, що було б дуже вигідно і для цих регіонів – враховуючи їх високий рівень безробіття та відносну відсталість.

Як Ви оцінюєте допомогу Словаччини Україні?

Словаччина входить до десятки країн світу, які найбільше допомагають Україні – фінансами, зброєю, гуманітарною допомогою, моральною підтримкою тощо.

Агентство високо оцінює позицію президента, пані Зузани Чапутової, прем’єр-міністра Едуарда Хегера, міністерств закордонних справ, економіки тощо.

Але допомоги ніколи не вистачає. Ми сподіваємося, що голос нашого агентства буде почутий у найвищих кабінетах і вони працюватимуть з нами – як партнери і союзники.

Окрім стратегічної підтримки Словаччини, можна навести конкретний приклад можливої ​​допомоги Україні – тут і зараз. У зв’язку зі знищенням енергосистеми України Росією, на громадян України чекає дуже холодна зима – без світла, тепла, води тощо. Українська влада робить усе від неї залежне, щоб відновити тепло та світло в домівках українців. Але не все так просто. Тому особливо необхідним обладнанням для України можуть бути дизельні чи бензинові генератори, джерела енергії тривалого використання тощо. При цьому держава не просить надати ці пристрої безкоштовно – в Україні є велика група бізнесменів з числа наших партнерів, які готові закуповувати ці генератори для України у великих кількостях.

Як ви оцінюєте перспективи розвитку ситуації в Україні ?

Кожен українець, як той, хто живе в Україні, так і той, хто був змушений переїхати в інші країни, однозначно вірить у перемогу над Росією. Але це не сліпа віра. Українці довели всьому світові, що вони вміють захищати свою Батьківщину - і численні успіхи українців (розгром росіян під Києвом, наступ на Харківщині, нещодавнє звільнення Херсона та ін.) це підтвердили!

Звичайно, за нашими успіхами стоїть підтримка західних країн, зокрема Словаччини...

Все це зрозуміла українсько-словацька бізнес-агенція і, вірячи в перемогу, обрала своїм символом чи логотипом подобу птаха Фенікса... Як відомо з давньогрецької міфології, цей птах після певних життєвих труднощів знову піднімається з праху і стає міцним і тому, обираючи такий логотип, ми всі віримо, що Україна вистоїть, переможе, відродиться, відновиться, завдяки нашим зусиллям!

Фінансові Новини (Словаччина)

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com