image

Міжкордоння: Як Кошице та Ужгород разом розвивають спорт

Як міста-побратими почали активніше розвивати спорт

Побратимство між містами передбачає в першу чергу культурні та спортивні обміни делегаціями, але, на жаль, тривалий час побратимство між Ужгородом та словацьким містом Кошице було виключно формальним.

Як нам розповів радник мера Кошице Едуард Бураш, все зрушилося в позитивний бік лише в 2015 році, коли в Кошице почали проводити Дні України. "Ми розуміли, що нам потрібно активізувати стосунки, тому Дні України в Кошице вирішили робити багатосторонніми і включили в програму і спортивні змагання. І тепер я можу з впевненістю сказати, що наші сподівання виправдалися. Бізнес - бізнесом, а спорт це, на мою думку, найкраща дипломатія", - розповів Едуард Бураш.

Все починалося з малого. Саме в 2015 році в Кошице було зареєстровано свій петанк-клуб і в рамках перших Днів України в Кошице було заплановано провести і петанк-турнір між клубами Кошице та Ужгорода.

"Це був певний прорив у розвитку цього спорту як в Кошице, так і в Ужгороді. Ми домовилися з президентом Кошицького петанк-клубу, що на цьому турнірі команди формуватимемо за принципом один гравець у команді з Кошице, а інший з Ужгорода. Це спрацювало. Такий принцип давав можливість не лише обміну досвідом, але й більш активному дружньому спілкуванню І ось вже п'ятий рік в рамках Днів України в Кошице проводяться ці турніри саме за таким принципом. Більше того, після першого ж турніру в Кошице кошицькі спортсмени почали відвідувати наші ужгородські турніри і тепер наші зв'язки дуже міцні", - розповідає віце-президент Ужгородського петанк-клубу Ігор Заславський. 

101-22625257-1

Однак петанком спортивні контакти не обмежилися. Зі слів Едуарда Бураша, його метою було те, щоб проаналізувати, які види спорту є найбільш популярними в Ужгороді та Кошице і зробити змагання між спортсменами більш регулярними. 

Ще більше сприяння спортивним зв'язкам дав довгоочікуваний візит тодішнього мера міста Кошице, а нині віце-прем'єра Словаччини Ріхарда Раші.  Під час зустрічей з керівниками Ужгорода розвиток спортивних контактів стояв окремим пунктом. 

"Уже на наступних Днях України в Кошице ми вирішили провести змагання між баскетболістами. Потім вирішили підключити змагання велосипедистів, а у планах бокс, водне поло та фехтування. Ми також привозили до Ужгорода футболістів. Одним словом, наші спортивні контакти дуже активізувалися. Мені навіть дивно зараз згадувати, що раніше контактів взагалі не було. Ну хіба що можна згадати невеличкі турніри з волейболу в словацькому селі Петровце, куди час від часу запрошували закарпатців", - каже радник мера Кошице Едуард Бураш.  

Але вже цього року Едуард Бураш став амбасадором в Україні найдавнішого марафону в Європі - Кошицького. Цей марафон буде проводитися вчергове в жовтні цього року в Кошице і Едуард Бураш вже розповів в Ужгороді, що має намір залучити до участі в цьому марафоні щонайбільше українських марафонців. 

"Наразі я маю намір відвідати ряд марафонів в Україні, провести деякі зустрічі та прес-конференції і залучити до участі в легендарному Кошицькому марафоні щонайбільше українців. Ну і звичайно ж, ми не просто чекаємо на закарпатців, але й маємо намір також налагодити контакти між словацькими та закарпатськими марафонцями. Словаки вже брали участь у Перечинському напівмарафоні, який стартував з Ужгорода і фінішував у Перечині. Сподіваюся, що цього року на цьому марафоні також будуть наші спортсмени і так само зроблю все для того, щоб закарпатські марафонці долучалися до наших змагань", - розповів нам Едуард Бураш. 

Ксенія Сентімреї, Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com