image

Словацьке місто-побратим Ужгорода отримає грант на 4,5 млн. євро для реалізації інноваційних проектів

Словацьке місто Кошице може бути прикладом для Ужгорода, як потрібно розвивати власну інфраструктуру завдяки грантовим проектам

222 міста Євросоюзу боролися за право вибороти гранти на інноваційні проекти для розвитку інфраструктури. Словацьке Кошице пробилося до фіналу і стало одним із 11-ти міст, які отримають грант на суму 4,5 млн. євро. 

Крім Кошице, який привернув увагу експертів проектом KSCreativity4WB, були три бельгійські міста (Брюссель, Гент та Лейдал), два італійські (Феррара та Верона), столиця Болгарії Софія, Галандрі в Греції, Будапешт в Угорщині, Тілбург у Нідерландах та Альмерія в Іспанії.

Як повідомляє видання Корзар, східна столиця Словаччини отримає грант на суму 4,5 млн. євро для підтримки інноваційних проектів у галузі культури та культурної спадщини, покращення якості повітря, подолання демографічних змін або шляхів покращення якості довкілля та життя шляхом підвищення ефективності виробництва.

"Я дуже радий, що завдяки цьому проекту наше місто стало одним з найкращих. У найближчі роки ми будемо серед головних мегаполісів, які зможуть покращити якість життя всіх мешканців за допомогою цієї програми. На основі отриманих даних ми зможемо визначити, в яку сферу життя в місті потрібні інвестиції. У нас є унікальна можливість використовувати отримані кошти для втілення сміливих та інноваційних ідей", - сказав мер Кошице Ярослав Полачек. 

Варто нагадати, що Кошице успішно використовує грантові програми. 

У 2013 році Кошице було першим словацьким містом, яке отримало звання Європейської столиці культури.

Через три роки Кошице було Європейським містом спорту (2016)

Минулого року Кошице стало Європейською столицею волонтерства (2019)

Кошице також є першим словацьким містом, яке приєдналося до мережі Творчих міст ЮНЕСКО у 2017 році.

Наразі Кошице подає заявку на звання європейського зеленого міста 2023 року.

Видання Prozak.info попросило радника мера Кошице з питань міжнародних відносин Едуарда Бураша прокоментувати перемогу міста Кошице в конкурсі грантів Євросоюзу. 

IMG-12b4de1a082547217998006450582051-V

"Кошице впевнено рухається в напрямку європейських інтеграційних процесів і місто вже отримало багато користі від участі в європейських грантових програмах. Я впевнений, що наше місто може бути прикладом і для Ужгорода та інших міст України в плані покращення інфраструктури міста, створення умов для комфортного проживання його мешканців через отримання відповідних європейських грантів. Це орієнтир, куди потрібно рухатися.

І я впевнений, що Кошице разом з містом-побратимом Ужгородом повинно більш інтенсивно використовувати можливості грантових пропозицій Євросоюзу", - сказав Едуард Бураш. 

Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com