image

Велика група голів територіальних громад із Закарпаття відвідає Словаччину у пошуках міст-побратимів

Уже цього четверга, 23 вересня, у словацькому місті Кошице почнуться 7-і Дні України

З цієї нагоди в Консульстві Словацької Республіки в Ужгороді відбулася презентація за участі головного організатора Днів України в Кошице, голови організації Feman, Едуарда Бураша та Консула Словаччини в Ужгороді Павола Затка.

Також у презентації взяли участь начальник управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА Олександр Білак та експерт у галузі туризму Олександр Коваль.

На жаль, через карантинні обмеження не вдасться втілити все задумане, однак програма Днів буде насиченою. 

Чого вартий пробіг у центральному парку Кошиць "Ветеранська миля", на яку приїдуть 15 ветеранів АТО з України. "Подібний забіг людей з обмеженими можливостями, а саме ветеранів бойових дій на Сході України, ніколи не проводився. Ці мужні люди доведуть, що попри фізичні вади, завдані війною, у них є мічний дух і жага до повноцінного життя", - сказав Едуард Бураш.

Цікавим обіцяє бути і Словацько-Український Форум, який відбудеться у рамках Днів України. У ньому візьмуть участь як чиновники, так і підприємці. На форумі йтимуть пошуки спільних точок дотику для активізації словацько-української співпраці в різних галузях як економіки, так і туризму та рекреації.

Великі сподівання і на День самоврядування. Велика група голів територіальних громад, голів населених пунктів Закарпаття та деяких інших областей України приїдуть до Кошице, щоб налагодити контакти зі своїми словацькими колегами. Є сподівання, що саме Дні України в Кошице стануть тою стартовою точкою для підписання угод про міста-побратими.

Ну і на Днях України буде чимало мистецьких та гастрономічних заходів, які презентуватимуть Україну, хоча, на жаль, саме через карантинні обмеження у Кошице не зможе виступити Закарпатський народний хор, як це було раніше заплановано.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com