image

Закарпатка вивчила особливості експорту до ЄС в режимі онлайн й отримала відзнаку Віце-прем’єр-міністра

Викладач факультету міжнародних економічних відносин УжНУ Ольга Єгорова стала однією з 10 найрезультативніших учасників онлайн-курсу «Smart Exporter: електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту до ЄС» й отримала відзнаку Віце-прем'єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.

з Лектором

Онлайн-курс розроблений тренером і консультантом з питань експорту на європейські та міжнародні ринки Олегом Мірошничеко спільно зі Студією онлайн-освіти «EdEra (Education Era», що створює повноцінні онлайн-курси та супроводжувальні матеріали широкого профілю) за підтримки Western NIS Enterprise Fund у партнерстві з проектом Європейського Союзу Association 4U. Цей курс є логічним продовженням першого - «Експорт, ринки ЄС та інтернаціоналізація бізнесу». Ольга успішно пройшла і попереднє навчання, стала третьою з 10 кращих студентів.

«Обидва курси наразі відкриті в онлайн-доступі, вони не мають часових обмежень щодо дати реєстрації, тривалості навчання та доступу до навчальних матеріалів. Кожен слухач курсу визначає самостійно своє тижневе навантаження відповідно до власних часових можливостей. Єдине, що слухачі, які приєдналися на початку березня, могли слідувати рекомендаціям щодо тижневого навантаження і таким чином мали завершити курс до 20 квітня задля участі в загальноукраїнському рейтингуванні. Спочатку на курс зареєструвалося 1200 студентів і станом на 20 квітня успішно скласти всі модулі вдалося тільки 70 студентам, - розповідає Ольга.

Онлайн-курс зацікавив широке коло осіб – представників найрізноманітніших професій. Показово, що серед переможців курсу опинилися ключові учасники експортної «екосистеми» – викладачі, консультанти, державні службовці та самі підприємці-експортери. Ольга Єгорова з власного досвіду радить пройти такий курс всім, хто вже займається або тільки планує займатися зовнішньоекономічною діяльністю. Закарпатття має всі передумови стати локомотивом експортної діяльності до ЄС.

EdEra-1024x683

Загалом онлайн-курс виявився для слухачів дуже практичним. Більшість модульних завдань є пошуковими. До прикладу, для виконання одного із них потрібно було знайти інформацію про юристів  в певному місті в одній з країн ЄС, які спеціалізуються на комерційному праві та володіють англійською мовою. Через спеціальні ресурси, платформи можна відшукати відповідну інформацію та відповідні контакти.  

Викладач УжНУ вже пройшла близько 20 подібних українських та іноземних онлайн-курсів. Здобуті знання й матеріали використовує під час підготовки власних лекцій та практичних занять, зокрема, для дисциплін «Економіка та зовнішньоекономічні зв’язки України». Її студенти вчаться працювати з інтерактивними платформами під час лабораторних занять. Ольга заохочує студентів до поглиблення знань в рамках різних он-лайн курсів та заоохочує їх додатковими балами до рейтингу.

Ольга Єгорова зацікавлена у продовженні співпраці з проектом «EdEra», і під час нагородження у Києві спілкувалася з Олегом Мирошніченком, аби на кафедрі міжнародних економічних відносин УжНУ розробити навчальний посібник для студентів зі включенням до нього навчальних матеріалів, прикладів з онлайн-курсу.  Також мала розмову з керівником онлайн-платформи про проведення на базі закарпатського вишу онлайн-курсу в режимі офлайн-інтенсиву, тобто в традиційному аудиторному, але інтенсивному режимі,  що дозволяє ставити запитання викладачу під час ведення лекції, обмінюватися інформацією тощо. Студія онлайн-освіти “EdEra” вже успішно провела один зі своїх онлайн-курсів  в режимі офлайн-інтенсиву в Києві. Олег Мірошниченко, як лектор, погодився приїхати до Ужгорода, тому найближчим часом будуть обумовлювати деталі поїздки.

Визнання Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції високої якості онлайн-курсу про експорт до ЄС може сприяти розвитку такої нетрадиційної освіти. Річ у тім, що Іванна Климпуш-Цинцадзе пообіцяла обговорити з представниками Міністерства освіти і науки способи визнання онлайн-навчання у якості курсів підвищення кваліфікації чи стажування. 

Загальна з дипломами

Варто зазначити, що за кордоном онлайн-навчання дуже популярне. Міжнародні онлайн-курси розробляють чимало структур, серед яких «International Trade Center» - спеціалізовна установа ООН та Світової організації торгівлі. Он-лайн курси на цій платформі можна пройти як на платній, так і на безкоштовній основні англійською, французькою або іспанською. Дата їх початку є чіткою і незмінною, а тривалість курсу обмежена двома тижнями. Інтерактивні платформи, які розролені цим Центром та які значно полегшують роботу екпортерів, є безкоштовними для українців, в той час як для жителів розвинених країн вони є платними. На жаль, далеко не всі знають про такі можливості та й не дуже користуються навіть власними онлайн-сервісами, хоча подібна освіта дуже розширює кругозір, допомагає у професійній діяльності і дозволяє завжди знаходитися попереду своїх конкурентів.

 

Наталія Толочко

 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com