image

Закарпатське радіо реконструюють за європейські кошти

Минулого тижня в м.Кошиці (Словаччина) міжнародна конкурсна комісія визначила переможців проектів Програми прикордонного співробітництва «Європейський інструмент сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

Варто відзначити, що відразу 5 проектів, у яких консолідовано брало участь і Закарпаття, здобули перемогу.  Першим про це повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

«П’ять проектів, що перемогли, готувало Управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій і транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА. Це реконструкція дороги «Ужгород – Самбір» між Малим Березним та Дубриничами вартістю 2 мільйони євро, укріплення дамб на р.Тиса у Виноградівському районі вартістю 2 мільйони євро, закінчення будівництва сміттєпереробного заводу в с.Яноші (Берегівський район) вартістю 900 тисяч євро, модернізація технічного оснащення угорської редакції обласного телебачення «Тиса-1» вартістю 750 тисяч євро та будівництво теплиць для вирощування лісових саджанців в Ужгородському лісгоспі вартістю 2 мільйони євро. Гроші, які отримає Закарпаття по цій програмі, заслуга нашого управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій і транскордонного співробітництва. Усі проекти мають бути реалізовані до 2020 року», - похвалився Москаль.

Що стосується ремонту доріг та дамб, то це глобальні інфраструктурні проекти. У них буде і дольова участь Закарпаття власне з бюджету області.

Що стосується сміттєпереробного заводу в Яноші, то тут взагалі цікава історія. Євросоюз вже виділяв на цей завод 800 тисяч євро. Окрім того, 11 мільйонів гривень на нього вже було виділено з бюджету області. Більше того, його вже урочисто відкривали з відповідним пере різанням стрічки. Однак, завод так і не запрацював. Фактично, для того, щоб завершити повний цикл сміттєпереробки, потрібна була ще добудова певних потужностей. Колишнього фінансування не вистачило через фінансову  кризу і падіння курсу гривні.

Саме тому сміттєпереробний завод знову було включено в грантовий проект і конкурсна комісія таки погодилася виділити на добудову заводу ще 900 тисяч євро.

Однак найцікавішим проектом, який здобув перемогу в грантовому конкурсі Євросоюзу, є проект з реконструкції радіо.

Ще коли проект з реконструкції обласного радіо лише був поданий на конкурс і отримав підтвердження на участь в конкурсі, тодішній керівник ТРК «Тиса» Віталій Мєщєряков розповів:

«Ще одне маленьке досягнення нашої дружньої команди (Золтан Кулін, Володимир Герзанич, Василь Стойка, Галина Грецька Мінькович, Геза Ковач, Євген Лукша, Ксенія Охотнік). Разом із угорськими (Іллеш Ус) та словацькими партнерами днями телеканал «Тиса-1 подав заявку на участь у гранті «ENILIP» HUSKoua – CBC.EU (2014-2020), загальна вартість якого сягає понад 8 мільйонів євро. Основна мета даної міжнародної співпраці – створення спільного контенту та обмін програмами в режимі реального часу, покращення матеріально-технічної бази.

Трохи історії. Понад 10 років закарпатська телерадіокомпанія безуспішно намагалася привернути увагу владних інституцій до руйнації Будівлі радіо. Споруда, якій вже пішов сьомий десяток років, жодного разу не ремонтувалася й фактично перебуває в аварійному стані: дах протікає, обсипається штукатурка, комунікації давно вичерпали свій ресурс. Унікальна студія, в якій у часи колишнього СРСР проводили звукозаписи багатьох відомих вітчизняних і закордонних музичних колективів, нині - в занедбаному стані. Брак власних коштів не дозволяв самостійно вирішити проблему, а бажаючих допомогти ззовні не виявилося.

Загалом підготовчі роботи тривали 3 роки. Десятки поїздок за кордон, зустрічі з європейськими можновладцями, залучення підтримки регіональної влади, Держкомтелерадіо (подяка - Валерій Лунченко, Володимир Чубірко, Михайло Рівіс, Олег Наливайко) та максимальної підтримки голови загальних зборів Саболч-Сатмарської області, голови ЄОТС Тиса Оскара Шестака.

Для участі в грантовому проекті в стислі терміни вдалося підготувати проектно-кошторисну документацію на реконструкцію Будівлі радіо (за зниження фінансового навантаження на телеканал Тиса-1 окрема подяка голові Закарпатської облради Михайлу Рівісу та прес-секретарю Закарпатської облради Вікторії Сенгетовській, оперативну допомогу у наданні дозвільних документів та повну ліквідацію бюрократичних перешкод - щира подяка Голові правління ПАТ НСТУ Зурабу Аласанії та Олександру Лієву, виконавчому директору). Тож, лише злагоджені дії великої команди дозволили досягти необхідної мети при мінімальних фінансових затратах та у досить обмежені строки.

23755581_1499258220111194_7666906671326656720_n

Усіх деталей,звісно, не розкриватиму. Але мова йде про повну заміну даху, вікон, дверей, систем водо- та теплопостачання, зовнішнього та внутрішнього оздоблення, створення гідних умов праці, технічне оснащення студії (подяка за допомогу в підготовці проекту Светлані Сєрєбряковій) і т.д.

Проте, наразі це - лише проміжний результат. Роботи з втілення проекту тривають і зараз. Проте головне, що з’явилася надія на вирішення, здавалося б, зовсім невиліковних проблем нашої закарпатської телерадіокомпанії…»

І, як виявилося, трирічна праця не була даремною. Проект переміг. І той таки Віталій Мєщєряков, який нині вже хоч і перейшов на іншу роботу, таки радів цьому результату.

«Ура! Перемога! Минулого тижня в м.Кошиці (Словаччина) міжнародна конкурсна комісія визначила переможців проектів Програми прикордонного співробітництва «Європейський інструмент сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020".

Серед переможців - закарпатська суспільна телерадіокомпанія (Тиса-1, Тиса-ФМ), яка отримає 750 тисяч євро на модернізацію технічного обладнання та реконструкцію Будинку радіо.

Це однозначний успіх величезної команди, яка упродовж трьох років зробила усе можливе та неможливе, щоб отримати грант.

Попереду - величезна робота. Я щиро вірю, що у «тисівців» усе вийде і вже незабаром закарпатці оцінять як якісні зміни у телерадіомовленні, так і милуватимуться красою сакур поряд із врятованим Будинком радіо!», - написав Мєщєряков.

Що ж буде зроблено на закарпатському радіо за європейські гроші? За цим коментарем ми звернулися безпосередньо до Закарпатської регіональної дирекції НСТУ. «Перемовини про участь в цьому гранті тривали з 2014 року. Проте документи були подані вже від імені філії ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» минулого року. На жаль, поки що не можемо розголошувати усі подробиці, бо ще не підписана грантова угода. Щойно вона з'явиться - залюбки розкажемо більш детально про проект», - розповідає т.в.о. менеджера Закарпатської філії Суспільного Галина Мінькович.

  

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com