Теолог, викладач Київської духовної семінарії УГКЦ, Петро Балог розмістив у соцмережах цікавий архівний документ часів СРСР, який свідчить про склад вірників Мукачева на початку ХХ століття.
Закарпаття - металургійний центр кельтської цивілізації
В 1968 році пошуковий загін геологічної партії, база якої знаходилась в с. Ділове Рахівського району, працював у Вулканічних Карпатах на площі від с. Верхня Візниця до с. Бабичі. Це територія переважно гірського пасма Синяк.
В Ужгороді презентують книгу про відомого шахіста
У вівторок, 21 березня, в Ужгороді презентують книгу про першого місцевого кандидата у майстри спорту, багаторазового чемпіона області, уродженця Ужгорода - Людвіга Чабіну.
Сьогоднішня дата повинна стати датою примирення українців та угорців Закарпаття
15 березня мусить стати Днем українсько-угорського історичного примирення та єднання
Європейська слава художника із Радванки
Він представляв свої роботи у відомих музеях Амстердама, Роттердама та інших міст Голландії, зате на Закарпатті, де він колись народився, про Оскара Мендліка майже ніхто не знає. Оскільки у період його дитинства наш край входив до Угорщини, у Європі митець прославився як угорець. Однак народився він на Радванці, у період, коли вона була зовсім не такою, як сьогодні.
Литовські князі в історії Мукачева
В історії Мукачева й замку важливу роль відігравали не тільки угорські князі, королі, королеви, але, як не дивно, і представники литовських князівських родів. Якщо про одного з них – Федора Корятовича закарпатці знають, то про іншого - Януша Радзивілла багато хто навіть не чув.
"Затички на задню кишку", Або дещо з історії аптек Ужгорода
Найперша аптека в Ужгороді виникла у самісінькому центрі старого міста, ймовірно, у першій половині ХVІІІ століття.
Королева Єгипту мала ужанське коріння
Маріанна Терек походила зі знатного роду, який проживав і на території сучасного Закарпаття. Однак в історії стала відомою під іменем Джавадан Ханум як королева Єгипту.
Колись на Закарпатті вівчарі влаштовували масові бійки за полонини (ДОКУМЕНТ)
На Закарпатті за право випасати овець на полонинах часто виникали масові бійки між вівчарами
Американська розвідка: Після війни в Закарпатті діяли загони, які боролися з радянськими загарбниками
Секретні документи американського ЦРУ свідчать, що після війни в Закарпатті діяли партизанські загони, які протистояли комуністам
Давні монети Закарпаття: від кельтів до угрів
Македонські тетрадрахми, денарії й ауреуси римських імператорів, візантійські фолліси, арабські дірхеми – зразки монет, які були знайдені на Закарпатті у різні періоди. Їх приносили звідусіль вельможі, воїни, торговці. Майже всі давні монети сьогодні є особливими, адже вони пережили тисячоліття. Як давні гроші потрапляли на сучасну територію Закарпаття – у черговому матеріалі ProZak.