• 0d4ff0175cd570d881

  Як з України по війні направляли людей в Закарпаття вчити грамоті

  Тисячі людей з усього СРСР після закінчення війни у 1945 році приїжджали в Закарпаття "вчити закарпатців грамоті"

 • 4886505-21-600-a542d8629a-1484577756

  Як фарбувати яйця на Пасху

  За церковною традицією, фарбувати яйця потрібно в Чистий четвер, у день, коли заведено прибирати в домі, купатися й стригтися. А ще саме писанки або крашанки – це оберіг і найкращий великодній подарунок друзям і близьким. У 2017 році святкуватися Пасха буде 16 квітня, як православна так і католицька.

 • берегово церква

  Термальні джерела та йоаніти в історії закарпатського Берегова

    Берегово, як і більшість закарпатських міст, не має достовірних писемних згадок з точним роком заснування. Це не дивно, бо писемних матеріалів того часу береглося дуже мало. Але виникає запитання, чому таке славне місто має настільки невигідне розташування – близько до річки Верке, яка, виходячи з берегів, у давнину могла його легко підтоплювати. Виявляється, цьому є логічне пояснення.  

 • Знімок екрана 2017-03-31 20.53.59

  Закарпатський телеканал показав у сюжеті раритетні відеоматеріали

  У програмі "Ранок на Тисі" започаткували нову рубрику "Знай наших!" у якій розповідають про історію телеканалу. 

На початку ХХ ст. у Мукачеві майже половина всіх вірників були іудеями (ДОКУМЕНТ)

На початку ХХ ст. у Мукачеві майже половина всіх вірників були іудеями (ДОКУМЕНТ)

Теолог, викладач Київської духовної семінарії УГКЦ, Петро Балог розмістив у соцмережах цікавий архівний документ часів СРСР, який свідчить про склад вірників Мукачева на початку ХХ століття.
Закарпаття - металургійний центр кельтської цивілізації

Закарпаття - металургійний центр кельтської цивілізації

В 1968 році пошуковий загін геологічної партії, база якої знаходилась в с. Ділове Рахівського району, працював у Вулканічних Карпатах на площі від с. Верхня Візниця до с. Бабичі. Це територія переважно гірського пасма Синяк.
Європейська слава художника із Радванки

Європейська слава художника із Радванки

Він представляв свої роботи у відомих музеях Амстердама, Роттердама та інших міст Голландії, зате на Закарпатті, де він колись народився, про Оскара Мендліка майже ніхто не знає. Оскільки у період його дитинства наш край входив до Угорщини, у Європі митець прославився як угорець. Однак народився він на Радванці, у період, коли вона була зовсім не такою, як сьогодні.  
Литовські князі в історії Мукачева

Литовські князі в історії Мукачева

  В історії Мукачева й замку важливу роль відігравали не тільки угорські князі, королі, королеви, але, як не дивно, і представники литовських князівських родів. Якщо про одного з них – Федора Корятовича закарпатці знають, то про іншого - Януша Радзивілла багато хто навіть не чув. 
Давні монети Закарпаття: від кельтів до угрів

Давні монети Закарпаття: від кельтів до угрів

  Македонські тетрадрахми, денарії й ауреуси римських імператорів, візантійські фолліси, арабські дірхеми – зразки монет, які були знайдені на Закарпатті у різні періоди. Їх приносили звідусіль вельможі, воїни, торговці. Майже всі давні монети сьогодні є особливими, адже вони пережили тисячоліття. Як давні гроші потрапляли на сучасну територію Закарпаття – у черговому матеріалі ProZak. 
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com