Закарпатський "Нюрнберг": 70 років по тому

Закарпатський "Нюрнберг": 70 років по тому

26 травня виповнюється 70 років з дня, коли було винесено наказ до розстрілу трьох підсудних - Андрія Бродія, М. Демка та А. Кричфалушій-Грабаря. Підсудних Г. Бонце, Е. Ортутай засуджено до 10 років позбавлення волі, підсудних І. Шпака, Є. Жегора - до 8 років позбавлення волі, підсудного В. Рішко - до 5 років із конфіскацією майна. Оголошений "вирок суду викликав палке схвалення присутніх у залі суду", - йдеться у повідомленні, опублікованому в газеті "Закарпатська Україна" від 26 травня 1946 року. Газета вийшла друком у неділю, а вирок було винесено о 3 годині ночі. У такий спосіб Радянська влада на Закарпатті прагнула показати власну силу у розправі з фашистами. 
Що писало про Україну лондонське видання у 1935 році

Що писало про Україну лондонське видання у 1935 році

Статтю "Українська справа це один з найбільших проблємів Европи", яка була опублікована у травневому номері місячника "Нешенал", перепублікували через місяць у незалежному суспільно-політичному часописі "Українське слово", який виходив в Ужгороді. Відповідальним редактором і видавцем журналу був Михайло Бращайко. І хоча з часу виходу статті Україні довелося пережити чимало, матеріал вкрай актуальний. У 1935 році британці тверезо оцінювали стан нашої держави і вказували на найбільші помилки, яких, на жаль, ми досі не позбулися... 
Як на Закарпатті народився міф про центр Європи

Як на Закарпатті народився міф про центр Європи

  Чимало закарпатців і туристів, які приїжджають до нашої області звідусіль, бували біля стели, котра нібито позначає географічний центр Європи. Вона знаходиться на повороті за селом Діловим. Екскурсоводи люблять наголошувати на цьому унікальному факті, а туристи залюбки фотографуються у цьому місці. Однак центр Європи тут немає.  
Угорське видання ХІХ століття про рутенів

Угорське видання ХІХ століття про рутенів

  Переважна більшість закарпатців, хто цікавиться історією краю, думає, що рутени,  русини (українці) жили тільки на території Угорщині, однак угорські енциклопедичні видання підтверджують, що вони жили й по той бік Карпат. 
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com