• 18

    Які писанки малювали в Мукачеві 100 років назад

    Колекція великодніх писанок з Мукачева, зібрана у 1903 році, сьогодні зберігається в Етнографічному музеї Будапешту.

  • DSC_8154

    Відкрита екскурсія Ужгородом: Земський уряд

    29 березня, в рамках традиційних Відкритих екскурсій Ужгородом учасники відвідали колишню будівлю Земського уряду, тобто сучасну Закарпатську обласну державну адміністрацію.

  • 2

    Ужгород може втратити чергову архітектурну пам'ятку

    Саме такий вигляд, як на фото, мав готель «Bercsényi» (Берчені) в Ужгороді у 1910 році. У 2015-му пам'ятки може не стати...

  • 12_article_image620x375

    Іван Чендей – жертва системи чи окремих негідників?

    Нещодавно ми, надрукували велике інтерв“ю з 90-річною Марією Іванівною Чендей, вдовою відомого письменника Івана Чендея, з якого перед читачем постає постать незламного українського демократа-незалежника, ненависника «системи», яка знущалася над ним немало років. «Той, хто не знав близько Івана Чендея, безумовно повірить в те, що сказала Марія Іванівна», – розповідає історик Дмитро Поп. 

Підкарпатська Русь в часи Другої світової війни (1939-1945)

Підкарпатська Русь в часи Другої світової війни (1939-1945)

  Пізно ввечері дня 18 березня 1939 р. угорські війська зайняли всю територію Подкарпатської Русі (Карпатської України) і вийшли на карпатські переходи, де урочисто зустрілись із польськими прикордонниками.  На фото: Угорські військові в с.Середнє 1939
Україна – єдина країна

Україна – єдина країна

  Тема «УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА» має стати поштовхом до подальшої роботи з об’єднання усіх довкола спільної цінності – територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, розв’язання проблем шляхом діалогу, пошуку загальнонаціонального консенсусу. Важливо донести до усіх, що наявність у громадян різних поглядів з тих чи інших питань є природним станом громадянського суспільства. При цьому непорушними є державний суверенітет, незалежність, територіальна цілісність і демократичні засади державного устрою.
76-а річниця проголошення Карпатської України

76-а річниця проголошення Карпатської України

14 -16 березня 2015 року з нагоди святкуванням 76-ї річниці проголошення Карпатської України (14-15.03.1939р) на базі Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, що в Ужгороді, пройшли наступні заходи:
Карпатська Україна очима британця

Карпатська Україна очима британця

В Закарпатті та й у всій Україні щороку вшановують героїв Карпатської України. Іменами героїв називають вулиці, встановлюють пам'ятники та пам'ятні дошки. Однак є й інший погляд на ці буремні події. Мова йде про книгу британського журналіста Майкла Вінча "Одноденна держава".
Ужгород початку ХХ століття у спогадах відомого орнітолога

Ужгород початку ХХ століття у спогадах відомого орнітолога

Ужгород втратив свій колорит, вважає орнітолог Олексій Луговой. Він жив у Підкарпатській Русі, Празі, Астрахані, Мордовії, Ужгороді. Сьогодні, як і на початку свого життєвого шляху, живе на Закарпатті. Олексій Євгенович пам'ятає Ужгород у його кращі роки - без рекламних банерів, вивісок, надбудов, та найголовніше - з колоритними персонажами, разом з якими зник і колорит самого міста. 
Закарпаття і Перша світова війна

Закарпаття і Перша світова війна

Минулого року у світі відзначили 100 років Першої світової війни. Для Закарпаття вона мала велике значення. У нас є багато пам'ятних місць. Однак жодних заходів по відзначенню сторіччя цієї війни не було проведено.
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com