• ф7-1

  Легенди й історичні факти про найтеплішу закарпатську гору

    Серед гір, розташованих на території Закарпаття, є не тільки стрімкі вершини, на яких сніг тримається аж до середини  літа, а й гори, теплі в прямому сенсі слова. Це вершини вулканічного походження. Однією із найпізніших є Чорна гора, яка височіє на схід від Виноградова. Температура у цій місцевості в усі пори року вища, ніж в інших низинних районах, через що Виноградівщину називають однією з найтепліших частин Закарпаття. На Чорній горі здавна жили люди і природно, що вона оповита легендами – напіввигаданими, але в чомусь і правдивими.

 • glavnaya

  За чиїм проектом будували перлину Мукачева - міську Ратушу

  У конкурсі проектів була інтрига, - повідомляє "Кертварош"

 • uzg zamok bercheni

  Три жінки володаря Ужгородського замку Міклоша Берчені

    Відвідувачі Ужгородського замку, безумовно, звертають увагу на погруддя графської сім’ї у внутрішньому дворі – Міклоша Берчені й Крістіни Чакі. Екскурсоводи нерідко розповідають історію палкого кохання цих відомих осіб. Однак мало хто знає, що Міклош Берчені кохав не лише одну Крістіну. Крім неї, життя графа було пов’язано ще з двома жінками, які теж були його дружинами. 

 • 27459512_1800776533328618_7403790261592117224_n

  Як чехи у міжвоєнний період стелили бруківку в Ужгороді (ФОТО)

  Бруківка чеського періоду, яку ставили в мікрорайоні Галагов, це ціле мистецтво.

Із повсякденного життя ужгородців 40-х років ХХ століття

Із повсякденного життя ужгородців 40-х років ХХ століття

  Про період радянської влади на Закарпатті відомо досить багато як зі спогадів очевидців, так і з великої кількості наукової та науково-популярної літератури. Однак переважна більшість інформації стосується звільнення міст загалом, окремих об’єктів чи соціально-економічного розвитку. Натомість чимало фактів про соціальний устрій післявоєнного Ужгорода, його повсякденне життя досі маловідомі, а то й зовсім невідомі сучасному поколінню. 
Андрій Бачинський: Просвітитель, який відчинив закарпатцям двері до Європи

Андрій Бачинський: Просвітитель, який відчинив закарпатцям двері до Європи

  У листопаді минуло 285 років із дня народження єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії, просвітителя Андрія Бачинського. Період його перебування на високій церковній посаді називають «золотим віком», а самого ієрарха –  однією з найбільш значимих історичних постатей нашого краю. Саме за його правління Мукачівська єпархія стала незалежною, яку матеріально і морально підтримувала сама імператриця Марія Терезія та її наступники на австрійському престолі. 
Теребле-Ріцька ГЕС — єдина у світі, яка споруджена на двох річках

Теребле-Ріцька ГЕС — єдина у світі, яка споруджена на двох річках

Одним із найцікавіших об’єктів, проект якого зберігається у фондах Закарпатського обласного державного архіву, є Теребле-Ріцька ГЕС у селі Нижній Бистрий Хустського району. Це єдина у світі електростанція, що споруджена на двох річках водночас.
Закарпатський археолог досліджував бронзовий вік в Німецькому археологічному інституті

Закарпатський археолог досліджував бронзовий вік в Німецькому археологічному інституті

  Упродовж трьох місяців закарпатський археолог Йосип Кобаль досліджував проблему скарбів бронзового віку Карпатського басейну у Німецькому археологічному інституті. Запрошення на таке стажування отримав від самого інституту, який зацікавлений у фахових наукових дослідженнях і готовий максимально сприяти цьому. У цьому інституті подібні стажування проходять також науковці інших країн Європи і навіть Америки.
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com