image

Акція за справедливість: ужгородці виступили проти руйнації історичних пам'яток міста

Звістка про знищення магазину Фунданича в Ужгороді під виглядом «реконструкції» об’єднала небайдужих закарпатців. Люди проти такого свавілля, вони проти руйнації історичних пам’яток рідного краю. 26 червня небайдужі жителі Ужгорода й області вийшли на акцію протесту, аби висловити свою незгоду.

  Уже втрачена будівля знаходиться на вулиці Волошина, 47, в історичному ареалі міста. Колись це був звичайнісінький будиночок з трьома кімнатами, який у 1900 році придбав торговець Циріл Фунданич. Невдовзі він відкрив там невеличку крамничку, у яку приходило багато людей, адже там було все, від цвяхів до вина чи рому.

Ужгородець Сергій Чепур пригадує: «Я жив неподалік, вчився теж… Щодня малим хлопцем любив заходити до крамнички по солодощі. Я часто там бував навіть уже студентом, заходив за сметаною. Мені здавалося, що у цій крамниці вона була найсмачнішою в місті. А що зараз? Зараз на місті тієї крамниці тільки зруйнована будівля. Але вони зруйнували не тільки будівлю, а й багато моїх спогадів з дитинства, та й я переконаний не тільки моїх…»

505

  Люди обурені діями влади, яка дала дозвіл на цю «реставрацію», на акції протесту підписували лист звернення до Генеральної прокуратури України, який склали громадські  діячі. У листі поставили такі вимоги: перевірити законність дії всіх органів, які причетні до руйнації історичної пам’ятки міста, усунути з посади  головного архітектора Ужгорода: відновити конструкцію за Дрезденською моделлю.

500

Громадський діяч та юрист, Надія Попадюк повідомила: «Окрім письмового листа ми спільно з громадою міста Ужгород найближчим часом плануємо зареєструвати електронну петицію, аби кожен охочий зміг її підписати. Для того, щоб вона була розглянута, нам потрібно щонайменше 250 підписів. Але я думаю, що їх буде значно більше»

501

  «Тож не залишаймося байдужими, адже доля нашого міста тільки в наших руках!»,  — наголосив один із організаторів акції Борис Кондратюк

 

Сюзанна Петрішко,

студентка відділення журналістики УжНУ

504 502
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com