image

Дівчина, яка рятує історію Ужгорода від владних вандалів

Ще одна розповідь про дівчину, яка присвятила себе порятунку історичного Ужгорода від сучасних вандалів

Тема збереження історичної частини Ужгорода від намірів влади її модернізувати стала дуже актуальною. У влади немає жодного розуміння того, що, до прикладу, квартал Галагов взагалі повинен бути недоторканою зоною для забудов та реконструкцій. 

Ужгород у міжвоєнний період отримав у спадок унікальну архітектуру, якої немає ніде більше в Україні. 

Це сталося завдяки тому, що тодішній президент Чехословаччини Томаш Масарик , до складу якої входив наш край, приділив величезну увагу розбудові тодішньої Подкарпатської Русі. 

Дивіться: Наш край на розвиток отримав від чеської влади Масарика 30 мільярдів крон (ВІДЕО)

На жаль, влада міста методично знищувала історію Ужгорода.

Так сталося з унікальним кінотеатром "Ужгород".

Так знищували історичний будинок-магазин Фунданича. 

І досі не припиняються злочинні реконструкції-модернізації будинків у мікрорайоні Галагов. 

Останнім часом в місті гуртуються активісти, яким не байдужа доля історичного Ужгорода. Вони закликають владу будувати нове, а не намагатися модернізувати історію. Час від часу виникають акції протесту. Так сталося, коли влада міста грубо почала реконструювати унікальну набережну Незалежності, проігнорувавши поради відповідних профільних структур.

Активісти не лише протестують, але й ведуть просвітницьку діяльність. Зокрема, вони намагаються донести і до чиновників розуміння унікальності історичної частини міста Ужгород, щоб обмежити апетити влади до модернізаторських поступів. Зокрема, було проведено лекції та вуличну виставку про чеську архітектуру Ужгорода. 

Були створені групи "Ужгородський модернізм" та "Збережи Набку" в соцмережах. 

Про дівчину-активістку Ліну Дєгтярьову ми вже розповідали.  Вона з родини інтелігентів. Її батько був мистецтвознавцем, директором Закарпатського художнього музею. Ліна також вчилася в Академії мистецтв у Львові. Вона вболіває за долю історичної спадини Ужгорода. І її ентузіазм запалює інших. Її діяльність дає надію на те, що Ужгород таки вдасться врятувати від вандалізму нинішньої примітивної влади.

Читайте про Ліну Дєгтярьову в матеріалі "Ліна в країні місторуйнування" в яскравому проекті "Підпалюй".

Фото: Ужгород.ін

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com