image

Рік тому пішов з життя легендарний закарпатський лікар Юрій Думнич

Це людина, яка заслуговує на повагу

Юрій Думнич завжди був неймовірно активною людиною. По закінченні університету в Ужгороді, його направили на Херсонщину  і там він почав боротьбу з туберкульозом, завдяки його активності були побудовані диспансери і він навіть домігся будівництва кістково-туберкульозного санаторію. 

Як розповідає закарпатський історик та педагог Валерій Падяк, повернувшись на Закарпаття, Юрій Думнич ініціював будівництво в Ужгороді тубдиспансеру на 75 місць. Саме він і очолив його і багато років керував ним. Навіть у віці 80 років ще ходив на роботу, щоб консультувати хворих та колег.

Велику увагу Юрій Думнич приділяв і громадській роботі. Він був неймовірним патріотом краю і заснував та очолював Ужгородське общество подкарпатських русинів. Був учасником п'яти світових конгресів русинів. Навіть у 85-річному віці Юрій Думнич на автомобілі поїхав до Сербії на 10-й світовий конгрес русинів, пригадує Валерій Падяк.

Ми розповідали про те, що Юрій Думнич був неймовірно захоплений тим, як наш край розвивався за Чехословацької доби. 

У 2003 році Чеське телебачення знімало фільм про Закарпаття і Юрій Думнич згадував, як Чехословаччина виділила на розвиток Подкарпатської Русі 32 мільярди корун. 

Пішов із життя Юрій Думнич у віці 90 років. Це людина, яка заслуговує на глибоку пам'ять, як легендарний лікар та патріот краю. Адже вже закінчилися часи, коли влада в русинах бачила виключно ворогів. Його ідеологією була любов до краю і він ніколи не зрадив своїм позиціям. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com