image

Що знала розвідка США про військовий потенціал Ужгорода в післявоєнний період

ЦРУ мало схеми військових частин Ужгорода і знало про кількість техніки та особового складу

Після того, як ЦРУ відкрило доступ до електронних матеріалів своєї колись секретної документації, можна дізнатися не лише про те, що знали американські розвідники про соціальне життя Ужгорода, але й те, що вони знали про наш військовий потенціал.

Насправді, знали вони не так уже й багато. Звичайно, що схеми казарм та складів у них були, бо військові частини розміщувалися ще в дорадянських приміщеннях. Але американці все акуратно систематизували і намагалися дізнатися про кількість техніки та особового складу.

Один із документів ЦРУ подає докладний опис усіх приміщень військової частини на нинішній вулиці Другетів: кількість гаражів, складів, службових приміщень. Вони знали скільки приблизно одиниць військової техніки знаходилося в гаражах і чудово знали, як у випадку війни цю техніку знешкодити.

3(21)

Чудово знали американські розвідники і про навчальну базу радянських військ поблизу села Оріховці Ужгородського району. У документі про ділянку для військових навчань за березень 1964 року значиться, що знаходиться вона на 3,400 акрах землі на відстані 5,5 миль північніше Ужгорода, призначена для тренувань їзди на гусеничній техніці, стрільби з автоматичної зброї тощо. Знали розвідники і про те, що ця навчальна база не обладнана стаціонарними приміщеннями для військових, тобто, там не перебувають війська на постійній основі, а лише прибувають на навчання.

ЦРУ також знало, що на цій базі не ведуться стрільби з артилерійської зброї і немає можливості для інженерних тренувань і переміщень через водні перешкоди. 

Американці знали про військовий об'єкт в Горянах (військова база "555"), але мали про неї дуже мало інформації. У документах йдеться про те, що там є серйозні інженерні споруди і навіть ракетна шахта. Тобто. вони знали про існування ракетно-зенітного комплексу, але не мали точної інформації. ЦРУ навіть мало схеми деяких приміщень бази і розуміли, що там перебуває особовий склад та адміністрація як окремого підрозділу, однак не було жодної інформації про потужність ракет і їх кількості.

Яку відомо, на базі "555" дійсно перебували ракетні війська і там є великі ракетні шахти. Після розвалу СРСР військові покинули частину і вивезли з неї все. Наразі база віддана в приватну власність.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com