image

У Невицькому замку відкопали досі невідомий підвал, також виявили ковані масивні наконечники арбалетних стріл та фрагменти кахлів

Перші археологічні дослідження вежі донжон нещодавно відбулися у Невицькому замку. Про знахідки та відкриття розповіли представник Охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України Володимир Мойжес та експерт-дослідник Невицького замку Олександр Дзембас.

Володимир Мойжес розповів, що знайшли, зокрема, ковані наконечники арбалетних стріл, а також десятки фрагментів кахлів - тепер їх склеюють і реставрують. Науковці припускають, що знахідки датуються кінцем XVI – першою половиною XVII століття.

Кахлі без візерунків і мають різну форму: мископодібні, цибулеподібні, а ще видовжені конічної форми. Під час розкопок у інших замках області, подібних не знаходили. Найімовірніше, всі вони з однієї печі.

ulamky-kakhliv

Виявлено також наслідки роботи "чорних археологів" – це видно за свіжими нерівномірними перекопами орієнтовно 2000-х років.

Виявлені знахідки передадуть на постійне зберігання у Закарпатський обласний краєзнавчий музей.

Про іншу цікаву знахідку – підвальне приміщення – розповів Олександр Дзембас. Його знайшли під час відновлення входу до вежі, який був замурований. Підвальне приміщення завбільшки 11–12 квадратних метрів. Про нього досі було невідомо. Науковці зробили висновки, що це підвал, де розташовувався своєрідний склад, де могли зберігати харчі та вино.

mediacenter.uzhnu

na-holovnu.-vezha-donzhon-i-vkhid-u-pidval
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com