image

Воїни АТО в Закарпатті знають, як вирішити конфлікт між чиновником від культури та директором музею - звільнити обох

Закарпатська спілка ветеранів війни разом з волонтерами звернулися до Міністра культури Євгена Нищука та голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля з проханням звільнити начальника управління культури Закарпатської ОДА Вікторію Фролову і директора Закарпатського обласного краєзнавчого музею Василя Шебу через "деструктивні дії з ознаками українофобства".

Це доволі цікава ситуація, бо власне між Фроловою та Шебою триває особистий конфлікт.

Нагадаємо, що на сесії в середині жовтня  за призначення Шеби директором музею проголосувало всього 30 депутатів, тому кандидатуру не було затверджено. Начальник управління культури Вікторія Фролова розкритикувала Василя Шебу і сказала, що йому вже 75 років, а контракт укладається на 5 років, то важко уявити, як буде 80-річному директору керувати крупним музеєм.

Такий виступ Фролової розлютив невістку Василя Шеби Маргариту Мощак, яка  пригрозила подати на Фролову до суду.

Тим не менше, 75-річного Шебу таки призначили директором музею ще на 5 років.

Схоже на те, що Василь Шеба мав намір "покарати неугодних" співробітників музею тим, щоб скоротити деякі відділи, у яких вони працювали.

Василь Шеба спростовував таке звинувачення, але інформація про наміри ліквідувати деякі відділи і, зокрема, меморіальний комплекс "Красне поле" та музей Августина Волошина, обурила голову ОДА Геннадія Москаля.

Тим не менше, опоненти начальника управління культури Вікторії Фролової почали інформаційну кампанію проти неї. Зокрема, інформаційний ресурс, наближений до невістки директора музею Шеби Маргарити Мощак оприлюднив інформацію про те, що очолюване Фроловою управління культури без тендера закупило російський автомобіль ЛАДА.

І ось зараз ветерани АТО просять Німчука та Москаля звільнити і Шебу, і Фролову. 

"Основні акценти на які ми звернули увагу керівництва профільного міністерства та області: без жодного логічного обґрунтування із грубим порушенням законодавства в Музеї відбувається знищення науково-дослідних відділів, переслідування працівників-науковців, не забезпечуються належні умови для зберігання експонатів та меморіального комплексу «Красне поле», як наслідок руйнуються основи музейної роботи, що загрожує збереженню державної частини Музейного фонду України. Разом з тим вчиняються систематичні антиукраїнські спроби нівелювати культурні святині нашого краю, шляхом періодичного применшення статусу борців за його незалежність в XX столітті та Героя України А.Волошина", - йдеться у повідомленні керівників ветеранських та волонтерських організацій Віталія Грегора та Івана Удута.

"Станом на сьогодні, шляхом безпідставного затвердження з початку 2017 року вже 5-го штатного розпису, Відділ історії, який має близько 100 тис. експонатів, скорочено до сектору із 3-х науковців при рекомендаційній нормі Мінкульту в 20 чол., Відділ археології, який нараховує близько 30 тис. експонатів, до 2-х при необхідних 6 чол. Історично ж важливі для всієї країни відділи А.Волошина і "Красне поле", не зважаючи на запевняння обласної влади, перетворені в один об'єднаний відділ "Історії Карпатської України...", чим нівелювали їх суть остаточно.
В той же час створюється не передбачений нормами новий Відділ краєзнавства із 5 чоловік, із яких 3-є не є науковцями і не передбачені нормативними документами. Водночас, інший відділ, який також не передбачений законом в структурі Музею, очолює дружина директора Валентина Шеба. Зокрема, знайшлась посада і для невістки директора Маргарити Мощак, яка до того ж орендує на території замку понад 500 кв.м. близько 10 грн. за 1 кв.м (!!). При цьому фахових, але неугідних, наукових працівників вже почали добровільно-примусово скорочувати, керуючись наказом директора від 27.01.2017 р., який суперечить як закону, так і логіці. Тому в нас з’являється обґрунтоване відчуття, що в музеї сімейний підряд Шеби "зачищає" історичну пам’ять для нащадків від героїчного минулого наших земляків у прагненні до вільної країни", - повідомляють Грегор та Удут і просять звільнити як директора музею, так і начальника управління культури.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com