image

Як радянські бомбардувальники зірвали футбольний матч в Ужгороді

Наприкінці серпня 1944 року у різних кінцях Ужгорода від радянських бомб загинули деякі футболісти і навіть суддя матчу

Ми розповідали про те, як радянські літаки чомусь бомбардували не військових, а центр Ужгорода (Унгвара), від чого було дуже багато поранених і за різними даними від 35 до 50 загиблих.

На той час в Унгварі був дуже популярним футбол. Ще в період Чехословаччини ужгородці купили улюбленій футбольній команді гімназистів СК "Русь" літак, на кому вони літали на виїзні матчі до Праги та Брно.

Навіть з наближенням фронту у 1944 року не припинялися футбольні матчі.

Трагічним став день 27 серпня 1944-го. Вивчивши архіви, журналіст Тетяна Літератті розповіла зокрема і про  футбольну історію. Це був недільний день і ужгородці, які неймовірно любили футбол, почали готуватися до післяобіднього футбольного матчу між командами Ужгородського атлетичного клубу та Атлетичного клубу Уйвідейка. Футболісти Уйвідейка приїхали до Ужгорода напередодні, поселившись у готелі "Берчені". Нинішня "Червена Ружа" у самому центрі Ужгорода. Коли сирена завила о шостій ранку, разом з іншими ужгородцями у сховища побігли і футболісти. 

Одна з перших бомб полетіла просто на внутрішнє подвір'я готелю "Берчені". Там, під деревами невеличкого парку, сховалася частина команди Уйвідейка (інших футболістів відвели у найближчі сховища). Бомба розірвалася у гілках, вбивши на місці воротаря команди на прізвище Бенедек. Гравця Іштвана Мейсароша дуже сильно поранило. На жаль, згодом він помер у лікарні. Помер у лікарні і суддя матчу Голачі, якого сильно поранило зовсім в іншому місці Ужгорода Ще двоє гравців – Куліні і Чіллог – відбулися незначними травмами. Угорська інформаційна агенція "MTI" повідомляла, що кілька ужгородських футболістів теж були поранені в інших районах міста, тож гру довелося відмінити.

Це бомбардування Ужгорода було знаковим для ужгородців. Всі тоді зрозуміли, що війна дуже близько. А ще за два місця сталіністи вже захопили наш край і розпочали жорстокі репресії проти місцевого населення.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com