image

Якими були пікніки на Синевирському озері до Другої світової війни (ФОТО)

Чому зараз на цьому озері безконтрольний "шанхай"

На фото 30-х років минулого століття видно, що озеро Синевир приваблювало людей для відпочинку.

Тут люди влаштовувати звичайні пікніки, пекли картоплю і просто відпочивали.

34602530

Для відвідувачів був і ресторан, зроблений в народному стилі.

34001645

Людей було не багато і довкола не було сміття.

Насправді, озеро Синевир є неймовірною туристичною родзинкою. Сюди возять екскурсії зі всіх санаторіїв області. Влітку туристи по дорозі на Синевир йдуть мов на параді. Їх багато. Звичайно, що ділки намагаються отримати з цього зиск. Вигадати щось цивілізоване не вистачає розуму. Або бажання. Бо щось пристойне вимагає вкладень. Тому вздовж всієї дороги до озера стоять звичайні "шанхайські" ятки, на яких продають один і той же набір - сушені гриби, мариновані гриби, мох, кольоровий мед. При цьому мариновані гриби - суцільний оцет, а кольоровий мед взагалі не мед.

Все схоже на те, що поставник цього краму - один і той же. Просто всі ці "товари" надаються продавцям з одного оптового джерела, а місцеві просто сидять як вздовж дороги до озера, так і по периметру озера за примітивними дерев'яними столиками і все це продають. Без колориту, без родзинки, без цікавого асортименту. 

Все скидається на те, що контроль над цією "шанхайською" торгівлею тримає хтось від влади. Бо інакше важко зрозуміти, чому ніхто не контролює цих торговців. Принаймні, ніхто не питає у них дозволу на торгівлю. Адже тут ніхто не видає ніякі чеки. Мало того, що ці торговці псують загальний вид, так ще й працюють нелегально. Через цей "шанхай" вже неможливо зробити фотографію, щоб в об'єктив не потрапив столик з кольоровим медом.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль дуже любить цей край. Він навіть доклався до того, щоб до Синевира першочергово зробили дорогу. Він особисто рекламує тут фестиваль "На Синевир трембіти кличуть". Кінематографісти знімають тут фільми, бо це дійсно унікальні місця. Не так давно тут знімали фільм з гулівудською зіркою Робертом Патріком . А незадовго перед цим тут знімався фільм зі ще однією зіркою світового кіно - Жаном Рено. 

Влада повинна придумати, як контролювати ситуацію на Синевирі. Мало того, що його засмічують туристи, так тут ще й місцеві в погоні за швидкими грошима, плювати хотіли на естетику та екологію. Для початку просто необхідно навести лад з цією стихійною торгівлею. Точок торгівлі повинно бути лише декілька, але вони повинні бути більшими, з кращим асортиментом і мати естетичний вигляд. А ці нашвидкоруч зібрані ятки потрібно просто заборонити. Навколо озера через них вже неможливо пройти.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com