• 3

  Як розуміти "Маленького принца" - М. Рошко

  Казка "Маленький принц" - постмодерністський твір, який потрібно вміти розкодовувати. Як навчитися читати знаки цього твору, а також що хотів сказати нам А. де Сент-Екзюпері у цій казці - розповідає під час лекції декан факультету іноземної філології, доцент, літературознавець-американіст, член Національної спілки письменників, лауреат літературної премії «Коронація слова», двічі лауреат літературної премії Ф. Потушняка, член Національної спілки журналістів, депутат Ужгородської міської ради, Лідер року-2007, один із 100 найвпливовіших людей Закарпаття у 2010 році, лауреат першого всеукраїнського телефестивалю 2006 року Михайло Рошко. 

 • 1111

  Відео дня: закарпатська полонина з висоти птахів

  Закарпатську полонину Руну зняли з висоти пташиного польоту. 

 • 111

  Ужгородка Анжеліка Фукс зняла короткометражки

  Кіно – це давня і серйозна пристрасть нашої землячки Анжеліки Фукс, відомої піаністки, яка зуміла підкорити кращі світові сцени, навчалася та викладала за кордоном. На Закарпатті Анжеліка нещодавно реалізувала авторський проект під назвою «Visual music, сonnecting arts». А тепер зняла й короткометражні фільми за участі інших талановитих закарпатців. 

 • SDC14523

  Музику Баха сьогодні грали у Закарпатській ОДА (ФОТО)

  Сьогодні у будівлі Крайового Уряду, сучасній Закарпатській ОДА, відбувся благодійний концерт "Бах у будівлі Крупки". 

Іван Сила проводить шоу у ДНР

Іван Сила проводить шоу у ДНР

Актор, який зіграв головну роль у фільмі про легендарного закарпатського силача Івана Фірцака-Кротона «Іван Сила» Дмитро Халаджі, зараз спокійно розважає мешканців самопроголошеної Донецької народної республіки.
Як відомі письменники примушували себе працювати?

Як відомі письменники примушували себе працювати?

Для написання книги потрібно в першу чергу натхнення. Однак до кожного письменника приходить своя муза, причому приходить вона не завжди і не скрізь. На які тільки хитрощі не йшли знамениті автори, щоб знайти те саме місце і той самий момент, коли сюжет і персонажі книги складалися в їх голові найкращим чином. Хто б міг подумати, що великі твори створювалися в таких умовах!1. Агата Крісті (1890-1976), навіть коли видала з десяток книг, в анкетному рядку «рід занять» вказувала - «домогосподарка». Вона працювала уривками, не маючи ні окремого кабінету, ні навіть письмового столу. Писала в спальні за умивальним столиком або могла примоститися за обіднім столом в перервах між прийомами їжі. «Мені бувало трохи ніяково« йти писати». Але якщо вдавалося усамітнитися, закрити за собою двері і зробити так, щоб ніхто не заважав, то я забувала про все на світі».
Ужгородський поет Сурнін видав нову збірку поезій

Ужгородський поет Сурнін видав нову збірку поезій

В ужгородському поліграфічному центрі  «Ліра» побачила світ нова поетична збірка Володимира Сурніна «Неразлюбимая». Книга складається з семи глав. Дві з них відають про Високе Кохання, інші – про красу нашої рідної неповторної природи, громадянську позицію автора, історію, дружбу. Тут присутні гумор, побут і навіть… езотерика. 
Якими були євреї Закарпаття у творах Івана Ольбрахта

Якими були євреї Закарпаття у творах Івана Ольбрахта

«Тiсно повʼязанi спiльним життям, вони не можуть обiйтись один без одного, завжди виннi один одному трохи кукурудзяної муки, декiлька яєць, виннi за пашу для худоби, за пiдводу, за роботу i позиченi грошi також виннi. Вiдвiдують один одного тiльки в буднiй день. Однак боронь Боже Вас кинути мiж них думку. Тодi негайно перед Вами зʼявляється два рiзних розуми i двi рiзнi нервовi системи. А обидва боги почнуть метати громи i блискавицi один проти одного». 
"Фізрук" і "Вороніни" - у переліку заборонених фільмів

"Фізрук" і "Вороніни" - у переліку заборонених фільмів

Згідно з положеннями закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» з сьогоднішнього дня підпадають під заборону будь-які фільми (аудіовізуальні твори), «в яких міститься популяризація, агітація, пропаганда тощо будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта».
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com