image

Чому провалився кінофестиваль у Рахові

Фестиваль фактично проігнорували як підлітки, так і дорослі

У закарпатському Рахові 1-3 червня провели кінофестиваль. Здавалося б, депресивні райцентри з поганою інфраструктурою розваг, мріють проводити якісь імпрези, бо на них піде зголоднілий до мистецтва глядач.

Однак фестиваль у Рахові показав, що мистецтво може бути різним, а інтересу до кіно у людей немає. Тим більше, що у Рахові вже давно перепрофілювали єдиний колись кінотеатр "Мир" і тут взагалі немає культури перегляд кінофільмів на широких екранах. Тепер кіно дивляться вдома, "закачуючи" фільми з інтернету. 

Фестиваль проходив у Будинку культури, який має всі рудименти совка. А точніше, це типовий совковий понівечений Будинок культури.

Не допомогло навіть те, що меценатом фестивалю був доволі популярний в районі нардеп Василь Петьовка. Не допомогло і те, що на фестивалі були доволі цікаві кінострічки: «Інфоголік», «Межа», «Стрімголов», «Припутні», «Гніздо горлиці» й «Червоний». Не допомогло й те, що на фестиваль прибула відома актриса Римма Зюбіна чи той таки режисер Остап Костюк. Люди не йшли.

Можливо, це також пояснюється тим, що активна частина населення виїжджає на заробітки за кордон. 

Як би там не було, але головною публікою фестивалю були маленькі діти. І навіть якщо вони приходили групами у супроводі вчителів, все одно саме діти були вдячною публікою. 

То, можливо, наступного разу, якщо ще залишиться проводити фестиваль у райцентрі, то краще його орієнтувати саме на дітей? 

Василь Коваль для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com