• 33

  Як живуть гуцули - розкаже в Ужгороді відома письменниця

  14 травня до Ужгорода приїде письменниця, перекладач німецькомовної художньої літератури Люба-Параскевія Стринадюк. Вона презентує свою нову книгу "У нас, гуцулів”, яка  складається з автобіографічної повісті “Кємуєш, єк то було” та гуцульської прози “У нас, гуцулів”.

 • 3

  Якою була література Закарпаття у минулому столітті

  Доктор історичних наук, професор Роман Офіцинський видав нову книгу «Новітня література Закарпаття». У виданні зібрані статті, рецензії, огляди нариси про людей, які вплинули на літературний процес у Закарпатті ХХ століття. 

 • unnamed

  В Ужгороді поетка з Рівного презентує нову книгу

  10 травня, о 19 год, в кафе-музеї «Снек», що на вулиці Ольбрахта, 3 ­­­відбудеться презентація арт-книжки «Семантика наших прикрас» молодої поетки з Рівного. 

 • 1

  Густі став головою спілки письменників на Закарпатті

  Участь у голосуванні взяла абсолютна більшість письменницького осередку – 35 із 37 членів. Всі як один, повторно підтримали кандидатуру письменника Василя Густі, який і раніше перебував на цій посаді.

Що написав про Ужгород Сергій Жадан

Що написав про Ужгород Сергій Жадан

Сергій Жадан завітав до Ужгорода у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», і презентував у свою нову книгу «Життя Марії». Також ProZak записав бліц-інтерв’ю з письмеником. Під час прес-конференції Жадан розповів і про те, що з усіх міст, де відбуваються презентації, письменник пише блоги і публікує на одному з всеукраїнських сайтів, відтак опісля з’явиться цикл подорожніх нотаток. 
Цілий тиждень присвятили книзі в ужгородській школі

Цілий тиждень присвятили книзі в ужгородській школі

Відомі закарпатські письменники і журналісти взяли участь у «Тижні книги», який тривав в Ужгородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням англійської мови з 14 по 17 квітня. Зустрічі організували під час уроків літератури, аби діям було цікавіше освоювати навчальну програму. 
Ужгород 11-м дізнався про “Життя Марії” Жадана

Ужгород 11-м дізнався про “Життя Марії” Жадана

Ужгород став 11 містом в Україні, де відбулася презентація нової книги Сергія Жадана “Життя Марії”. Письменник називає книгу дуже інтимною: у ній чимало текстів, присвячених війні, а також вірші про любов, пристрасть, відданість. 
Закарпатці в Словаччині презентували книгу про Духновича

Закарпатці в Словаччині презентували книгу про Духновича

       Днями, напередодні (30 березня 2015 року) 150-річчя від дня смерті відомого будителя Олександра Васильовича Духновича, автор книги «Олександр Духнович. Сходинки у безсмертя» закарпатський краєзнавець Дмитро Федака разом з директором ужгородського видавництва “TIMPANI” Ярославом Федишиним та  науковим співробітником Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, головою Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайлом Делеганом презентували книгу українцям Словаччини. 
Про що говорив Андрухович в Ужгороді

Про що говорив Андрухович в Ужгороді

Юрій Андрухович знову в Ужгороді. Це було вчора, 28 березня. Напередодні вчорашнього виступу він читав свої твори у Мукачеві. Андрій Любка — незмінний модератор Андруховича під час літівентів у Закарпатті провокував, мовляв, скажи всім, що Ужгород таки кращий. Десь Андрухович так і сказав. Найзахідніший центр України — це для нього миле минуле, коли він на початку 80-х років ділив одне ліжко з двома хлопцями й двома дівчатами (саме одне — ред.) у тодішньому готелі “Верховина” у серці міста.
"Березневі коти" рефлексують на Х фесті

"Березневі коти" рефлексують на Х фесті

Як ми повідомляли, сьогодні в Ужгороді розпочався фестиваль мистецтва і любові "Березневі коти", який триватиме три дні. Після відкриття фесту у "Галереї Ілько", "коти" перейшли до обласної бібліотеки, де продовжують читати власні твори. 
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com