• 1 (1)

    Смачні дівочі книжки для літа: огляд від Prozak (ФОТО)

      Зараз та пора, коли і книжок хочеться легких, красивих і радісних. Мабуть, хороший час, аби його максимально виділяти і на позитивну літературу, але вона неодмінно має бути дотепною, іронічною і в жодному разі не пустою.  Prozak.info читає багато і ділиться з вами. Цього разу — книжкові десерти для жіночої аудиторії. 

  • 3

    Що приховують "Майстер і Маргарита", - М. Рошко

      Аналіз найвідомішого роману Михайла Булгакова здійснює під час проекту "Відкриті лекці" декан факультету іноземної філології, доцент, літературознавець-американіст, член Національної спілки письменників, лауреат літературної премії «Коронація слова», двічі лауреат літературної премії Ф. Потушняка, член Національної спілки журналістів, депутат Ужгородської міської ради, Лідер року-2007, один із 100 найвпливовіших людей Закарпаття у 2010 році, лауреат першого всеукраїнського телефестивалю 2006 року Михайло Рошко. 

  • 22

    В Ужгороді троє презентують збірку "Нас. Троє"

    Оленка Бараненко, Остап Микитюк та Ірина Червінська приїжджають до Ужгорода в рамках свого масштабного туру українськими містами. Мета збірки  "Нас. Троє", яку вони презентують завтра у кафе-музеї "Під замком" - це відкидання недомовок, це спроба спільного літературного простору, це дружба і підтримка, як вона є. 

  • 3

    Як розуміти "Маленького принца" - М. Рошко

    Казка "Маленький принц" - постмодерністський твір, який потрібно вміти розкодовувати. Як навчитися читати знаки цього твору, а також що хотів сказати нам А. де Сент-Екзюпері у цій казці - розповідає під час лекції декан факультету іноземної філології, доцент, літературознавець-американіст, член Національної спілки письменників, лауреат літературної премії «Коронація слова», двічі лауреат літературної премії Ф. Потушняка, член Національної спілки журналістів, депутат Ужгородської міської ради, Лідер року-2007, один із 100 найвпливовіших людей Закарпаття у 2010 році, лауреат першого всеукраїнського телефестивалю 2006 року Михайло Рошко. 

Як відомі письменники примушували себе працювати?

Як відомі письменники примушували себе працювати?

Для написання книги потрібно в першу чергу натхнення. Однак до кожного письменника приходить своя муза, причому приходить вона не завжди і не скрізь. На які тільки хитрощі не йшли знамениті автори, щоб знайти те саме місце і той самий момент, коли сюжет і персонажі книги складалися в їх голові найкращим чином. Хто б міг подумати, що великі твори створювалися в таких умовах!1. Агата Крісті (1890-1976), навіть коли видала з десяток книг, в анкетному рядку «рід занять» вказувала - «домогосподарка». Вона працювала уривками, не маючи ні окремого кабінету, ні навіть письмового столу. Писала в спальні за умивальним столиком або могла примоститися за обіднім столом в перервах між прийомами їжі. «Мені бувало трохи ніяково« йти писати». Але якщо вдавалося усамітнитися, закрити за собою двері і зробити так, щоб ніхто не заважав, то я забувала про все на світі».
Ужгородський поет Сурнін видав нову збірку поезій

Ужгородський поет Сурнін видав нову збірку поезій

В ужгородському поліграфічному центрі  «Ліра» побачила світ нова поетична збірка Володимира Сурніна «Неразлюбимая». Книга складається з семи глав. Дві з них відають про Високе Кохання, інші – про красу нашої рідної неповторної природи, громадянську позицію автора, історію, дружбу. Тут присутні гумор, побут і навіть… езотерика. 
Якими були євреї Закарпаття у творах Івана Ольбрахта

Якими були євреї Закарпаття у творах Івана Ольбрахта

«Тiсно повʼязанi спiльним життям, вони не можуть обiйтись один без одного, завжди виннi один одному трохи кукурудзяної муки, декiлька яєць, виннi за пашу для худоби, за пiдводу, за роботу i позиченi грошi також виннi. Вiдвiдують один одного тiльки в буднiй день. Однак боронь Боже Вас кинути мiж них думку. Тодi негайно перед Вами зʼявляється два рiзних розуми i двi рiзнi нервовi системи. А обидва боги почнуть метати громи i блискавицi один проти одного». 
Закарпатка Луцишина видасть «Любовні зв’язки»

Закарпатка Луцишина видасть «Любовні зв’язки»

На "Книгу-фест", про яку ми повідомляли вам у попередньому матеріалі, завітала, крім Юрія Винничука й інших поважних гостей з України, й Оксана Луцишина -закарпатська письменниця, яка сьогодні живе й працює в Америці. 
До Ужгорода з’їхалися письменники на «Книгу-фест»

До Ужгорода з’їхалися письменники на «Книгу-фест»

В Ужгороді розпочалася виставка «Кнгига-фест». У перший день її гостями стали дослідник епістолярної спадщини Івана Чендея, доктор філологічних наук Сидір Кіраль, письменник, журналіст, редактор Юрій Винничук, директор видавництва „Апріорі” Юрій Ніколишин, письменниці Марія Чумарна і Ярослава Павличко. 27 травня в обласній бібліотеці вони розпочали книжковий фестиваль презентаціями власних книг.  
Як живуть гуцули - розкаже в Ужгороді відома письменниця

Як живуть гуцули - розкаже в Ужгороді відома письменниця

14 травня до Ужгорода приїде письменниця, перекладач німецькомовної художньої літератури Люба-Параскевія Стринадюк. Вона презентує свою нову книгу "У нас, гуцулів”, яка  складається з автобіографічної повісті “Кємуєш, єк то було” та гуцульської прози “У нас, гуцулів”.
Якою була література Закарпаття у минулому столітті

Якою була література Закарпаття у минулому столітті

Доктор історичних наук, професор Роман Офіцинський видав нову книгу «Новітня література Закарпаття». У виданні зібрані статті, рецензії, огляди нариси про людей, які вплинули на літературний процес у Закарпатті ХХ століття. 
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com