• 1

  Письменник Любка прочитав вірші на підтримку Бойченка

  Відомий зкарпатський письменник Андрій Любка долучився до благодійного літературного вечора авторів Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ на підтримку публіциста, літературознавця і перекладача Олександра Бойченка. Захід відбувся у Києві 28 листопада у Домі Освіти та Культури «Майстер клас».  

 • 1

  "Карбід" найкраще продається на Закарпатті

  У розмові з ВВС Україна письменник розповів про сум і самотність, про те, як вивчав закарпатську контрабанду, і що пов'язує "Карбіда" із Котляревським і Вольтером.

 • IMAG3870

  Жадан в Ужгороді говорив про еміграцію (ВІДЕО)

    «Коли ти смітиш на вулиці, не думаєш про те, що не любиш свою країну. Cмітиш тому, що це для тебе допустимо. Коли ми трохи інакше будемо ставитися до своєї громадянської функції, багато що зміниться. Багато що починається того, що ти проходиш повз порушення, даєш хабаря, дистанціюєшся від цієї держави. Коли думаєш, що влада має вирішити свої проблеми», - вважає відомий письменник активіст, музикант Сергій Жадан. Він переконаний, що зміни потрібно починати з себе й на запитання про те, чому Ужгород, як і Харків вибрав собі мерів-регіоналів, відповів, що найгірше в цій ситуації критикувати тих, хто думає не так, як ви. Найважче прийняти це і змінювати щось далі. 

 • 70c9f23-300

  Шевченківська премія може дістатися закарпатським авторам

  Серед номінантів представлені 60 авторів з усіх куточків країни, у тому числі троє закарпатців – Василь Кухта, Михайло та Магдалина Белені.

Відійшов у вічність відомий закарпатець Р. Лубківський

Відійшов у вічність відомий закарпатець Р. Лубківський

Глибоким сумом пройняла письменників Закарпаття болісна звістка про те, що раптово перестало битися серце видатного українського гранослова – поета, перекладача, публіциста Романа Мар’яновича Лубківського. Його світла душа завжди була щиро прихильною до Срібної Землі. Із багатьма письменниками, науковцями, книговидавцями він спілкувався особисто. Тішився, що в нашому краї гідно продовжуються традиції художнього перекладацтва.
Про відомого закарпатського мовознавця зняли фільм

Про відомого закарпатського мовознавця зняли фільм

Відділення журналістики разом із Медіацентром Ужгородського національного університету до 70-річчя вишу продемонструвало науково-популярний фільм «Вимір справжности», який розповідає про одного з найвідоміших українських мовознавців Василя Німчука.
Психоаналітик Наталія Братасюк написала «Скляну кулю»

Психоаналітик Наталія Братасюк написала «Скляну кулю»

«Видавництво Олександри Гаркуші» у вівторок в Закарпатській обласній науковій бібліотеці презентувала свою «новинку» -- книжку відомого ужгородського психоаналітика Наталії Братасюк «Скляна куля».
Німецька книжка про воєнне Закарпаття перекладена різними мовами, окрім української

Німецька книжка про воєнне Закарпаття перекладена різними мовами, окрім української

Книжка Мір’ям Преслер « Малка Май» відома далеко за межами Німеччини, адже перекладена на англійську, французьку, італійську, іспанську, голландську, угорську мови. Не має цієї книжки поки що українською, хоча дія її відбувається на теренах України. 
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com