image

10 цікавих фактів про знаменитих літературних героїв

1. "Ромео і Джульєтта" - Вільям Шекспір
Джульєті було 14 років, Ромео - 16 років, а мамі Джульєтти, сеньйорі Капулетті, на момент подій, описаних в п'єсі, було 28 років.

2. "Пітер Пен" - Джеймс Баррі
Джеймс Баррі створив образ Пітера Пена - хлопчика, який ніколи не подорослішає - не просто так. Цей герой став присвятою старшому братові автора, який помер за день до того, як йому виповнилося 14 років, і назавжди залишився юним в пам'яті матері.

3. "Майстер і Маргарита" - Михайло Булгаков
Дослідники творчості Михайла Булгакова помітили симптоми сифілісу у Воланда в романі «Майстер і Маргарита», а також у деяких персонажів роману «Біла Гвардія». Будучи лікарем, Булгаков займався лікуванням сифілісу. Проживаючи в Києві, він практикував як лікар в кабінеті з табличкою «Венеричні хвороби і сифіліс».

4. "Гаррі Поттер і Філософський камінь" - Дж. К. Роулінг
Дослідники творів Роулінг вважають, що прізвище Гаррі Поттер має спільне з «полем гончарів», тобто з кладовищем, де ховають дуже бідних або невідомих людей. Ця версія є цілком логічною, і може позначати сильний міфологічний архетип "everyman", що перекладається - такий, як і всі.

5. Робін Гуд
За легендою, Робін Гуд відбирав у багатих і роздавав награбоване бідним. Однак прізвисько Гуд зовсім не означає «хороший», як може здатися на перший погляд, адже англійською воно пишеться Hood і перекладається як «капюшон, приховувати капюшоном», який є традиційним елементом одягу Робіна Гуда. Цікаво, що такий персонаж реально існував. Грабував він, звичайно, багатьох, але, грошей бідним Робін не віддавав, а був звичайним розбійником - мародером.

6. "Бабка й мураха" - Іван Крилов
У байці Крилова «Бабка й мураха» є рядки: «Попрыгунья стрекоза лето красное пропела». Однак відомо, що бабка НЕ ​​видає ніяких звуків. Річ у тім, що в той час слово «бабка» служило узагальненою назвою для декількох видів комах. А героєм байки насправді є коник.

7. "Малюк і Карлсон, який живе на даху" - Астрід Ліндгрен
Всупереч мультфільму, в книзі ніде не згадано, що найулюбленіша їжа Карлсона - варення. Згідно з книгою, найулюбленіші страви Карлсона - м'ясні тефтелі і торт зі збитими вершками.
На батьківщині, в Швеції, Карлсона не люблять, вважаючи його «хамом, егоїстом, брехуном, хвальком і підбурювачем».
Існує Синдром Карлсона - психологічна особливість дітей 3-7 років, які відчувають потребу в уявному другу.

8. "Заметіль" - О. С. Пушкін
Марія Гаврилівна з "Заметілі" Пушкіна була вже немолода: "Їй йшов двадцятий рік".

9. "Портрет Доріана Грея" - Оскар Уайльд
Жодна з вад Доріана Грея чітко в романі не названа, крім його зловживання опіумом. Сам Оскар Уайльд говорив, що кожен бачить в його герої свої власні гріхи і пороки.
Існує хвороба «синдром Доріана Грея» - культ молодості, страх перед фізичним старінням.

10. "Пригоди Тома Соєра" - Марк Твен
Том Соєр працював пожежним і врятував Марку Твену життя на Міссісіпі. Том Соєр і Марк Твен міцно подружилися, а в знак своєї прихильності письменник використав ім'я Тома Соєра у своєму літературному творі.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com