image

Білл Гейтс склав список книг, які варто прочитати цього літа

Літо – чудовий час для того, щоб втекти на пляж, у гори або поринути у світ чудової книги, пише в своєму  блозі Білл Гейтс.

Винахідник сподівається, що п'ять книг з його літнього списку допоможуть людям задуматися про те, як живуть інші, а також про те, чому в житті важливо мати мету. Усі ці книги перенесуть вас в абсолютно інший світ, надихайтеся!

1. "Злочинець за правом народження", Тревор Ной

Як давній фанат The Daily Show, Гейтс цікавився долею ведучого програми, південноафриканського коміка та актора Тревора Ноя. У своїх мемуарах "Злочинець за правом народження" Тревор Ной розповідає, як народжений від чорної південноафриканської матері і білого швейцарського батька в апартеїді ПАР, він не міг зарахувати себе до жодної спільноти. Народившись у країні, де заборонені змішані расові стосунки, Ной швидко зрозумів, що для спілкування з людьми значно важливіша мова, а не колір шкіри.

2. "Лагодити живих", Мейліс де Керангаль

"Незважаючи на те, що ви знайдете цю книгу в розділі художньої літератури в місцевому книжковому магазині, те, що Керангаль описала в цьому дослідженні смутку, ближче до поезії, ніж до чого-небудь іншого. Автор розповідає історію пересадки серця: молодий чоловік гине внаслідок нещасного випадку, і його батьки вирішують пожертвувати серце сина. Однак сюжет тут вторинний. Мене вразила сила слів і символів, які використовує письменниця. У книзі використана така красива мова, яка дозволяє вам глибоко відчути персонажів, які можуть з'являтися в історії всього на кілька хвилин. Я радий, що Мелінда порекомендувала цю книгу мені, і нещодавно я дав її другу, який, як і я, віддає перевагу в основному науковій літературі", – пише Білл Гейтс.

3. "Сільська елегія", Джей Ді Венс

"У цій приголомшливій книзі описаний світ бідної Аппалачії. Юний Венс був вихований люблячими бабусями і дідусями, оскільки батько залишив його, а мати виявляла до виховання сина мало інтересу. Попри все, герой пережив своє хаотичне, злиденне дитинство тільки задля того, щоб вступити до Єльської юридичної школи. І хоча книга сконцентрована на складних культурних і сімейних проблемах, що стоять за бідністю, справжня магія полягає в історії та хоробрості Венса", – ділиться враженнями про книгу Гейтс.

4. "Коротка історія завтрашнього дня", Юваль Арарі

"У списку книжок для минулого літа я рекомендував публікацію Арарі "Людина розумна. Коротка історія завтрашнього дня" – провокаційне продовження книги, настільки ж складне і таке, що змушує задуматися. Автор стверджує, що звичні принципи організації суспільства зазнають величезного зсуву в 21 столітті. Арарі розмірковує на тему того, яким стане світ, коли людство досягне своїх головних цілей: гідного життя, позбавлення від хвороб, голоду та війни. Я не погоджуся з усіма припущеннями автора, але Арарі написав дуже розумний погляд на наше майбутнє".

5. "Повноцінне життя: роздуми у 90 років", Джиммі Картер

"Незважаючи на те, що колишній президент Америки написав більше двадцяти книг, він зумів відшукати ще багато кумедних історій про своє життя. Ця книга допоможе зрозуміти, як дитинство в сільській Джорджії в будинку без води та електрики привело Картера на пост президента. Те, що більша частина історій з книги сталися в минулі десятиліття, не робить книгу старомодною і вже не актуальною".

maximum.fm

Читайте також:

5 кращих книг 2017 року за версією Білла Гейтса

11 улюблених наукових книг Білла Гейтса

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com