image

Happy Birthday, НЛО «Ротонда»!

Довкола офіційної дати заснування неформального літературного обєднання «Ротонда» ширяться різні думки. Насправді об’єднання «народилося» у 2006 році з проекту «Березневі коти». 

22 жовтня у залі обласної бібліотеки ім. Ф. Потушняка зібралися засновники «Ротонди». На святкуванні культурного продукту вони не тільки презентували гостям власні тексти, а й підтверджували те, що НЛО продовжує функціонувати. Щоправда підмітили: найактивніший період діяльності літературного об’єднання припав на 2006-2012 роки. У цей час проходило чимало перформансів: на одному з них Vik Коврей читав тексти прямісінько з труни, яку несли містом.

У перервах між літературними читаннями кожен із учасників об’єднання розповідав про «Ротонду». Співзасновник Андрій Любка зауважив, що не підтримував ідею святкування, заперечуючи думку, що «Ротонді лише 10 років. «Їй більше, аніж 10», - сказав він.

«Ротонда» - це символічне місце, куди приходили поети й читали свої тексти

«Попри протести, бунтуючі перфоманси було й дещо інше. Ми організовували чимало літературних акцій, бо вважали, якщо в місті нічого не відбувається, то треба зробити щось власноруч. Ця думка стала нашим девізом», - зазначив Vik Коврей.

Письменник, фотограф Валентин Кузан завершив свій виступ, зазначивши, що всупереч постійним «залітанням» із грошима та іншими казусами «ротондівці» намагалися створювати культурний продукт, навіть квитки на нього продавали.

Це покоління студентів української філології дало такий вибух, який досі не повторили

Олександр Гаврош, натхненник «Березневих котів» додав, що тішиться, адже з НЛО «Ротонда» всі учасники стали постатями і не загубилися в просторі.

Як і будь-який День народження, дійство у бібліотеці теж не обійшлося без музики. Літературне читання проходило під музичні звуки двох закарпатських гуртів «Станція» та «Сіберіан сан» («Siberian sun»), котрі додали особливого звучання святу.

 

Ірина Олаг, студентка відділення журналістики

фото Роберта Боднара

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com