image

«Єдиним мінусом «Бога із машини» є його тираж»

Закарпатський письменник, родом із Гуцульщини,  Василь Кухта «вивів у світ» збірку, присвячену трагічним подіям сучасної України  

У четвер, 11 червня, в приміщенні Ужгородського прес клубу відбулася презентація нової книжки поезій Василя Кухти «Deus ex machine». Наразі, це вже чотирнадцяте видання лауреата літературних премій ім. Павла Тичини, ім. Бориса Нечерди, ім. Федора Потушняка та ін. Створенням дизайну збірки займався Микола Дем’ян. В оформленні книги використано роботу художника Ігоря Панейка «Маятник Фуко».

Книжка  «Deus ex machine», у перекладі з латинської, «Бог із машини», пишеться тоді, «коли міняються мисленнєві стереотипи» - зауважив Василь Кухта.

 «Deus ex machine» побачила світ у львівському видавництві «Ліга-Прес». Великим і єдиним мінусом збірки є її замалий тираж: всього-на-всього 300 примірників. На сторінках розмістилися тисячі слів, присвячених студентській юності 70-их років, душевним пошукам України, зокрема, майдану, відносинам нашої Батьківщини з Європою. У деяких рядках проявляється й тема історії Закарпаття.

«Про що ця книга? – напевно, занадто прямолінійне запитання. Бо про що мовить поезія загалом? Звісно, про найтонші порухи людської душі, тайну всеосяжної любові, без якої, як зауважив автор, «Всесвіт утрачає суть». І в тематичному, і в смисловому ракурсах книга «Deus ex machine» - надто поліфонічна і взаємодоповнююча» - так відгукнувся у своїй рецензії на збірку Володимир Маринцівський, один з перших поціновувачів рукописів Василя Кухти.

На сторінках нещодавно зібраного «букету поезій» Василя Кухти, простежується розкутість мислення, глибокий психологізм, вміння відтворювати явища дійсності новим словом, новим баченням про найпотаємніші погляди, думки.

 

Яна Тегза, студентка відділення журналістики

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com