image

Кость Москалець отримав Шевченківську премію

Шевченківський комітет визначився з цього річними лауреатами Шевченківської премії.

На Третьому конкурсному турі, яке відбулося 10 лютого, шляхом таємного голосування було прийнято рішення щодо кандидатур на присудження Національної премії і внесення на розгляд Президентові України відповідних пропозицій, - повідомляє сайт Комітету з Національної премії України ім. Т. Шевченка.

Зазначимо, що переможцями Третього конкурсного туру за результатами таємного голосування стали літературно-мистецькі твори за напрямами: «Література», «Літературознавство та мистецтвознавство», «Театральне мистецтво», «Образотворче мистецтво».

Перелік претендентів, що стали лауреатами Національної премії 2015 року за рішенням Шевченківського комітету буде оприлюднено на сайті Комітету після підписання відповідного Указу Президентом України.

Натомість газета  “День” назвала імена лауреатів:

Література – Юрій Щербак за трилогію “Час смертохристів”, “Час великої гри” і “Час Тирана. Прозріння 2084 року”; літературознавство та мистецтвознавство - Кость Москалець за книжку есеїв “Сполохи”; образотворче мистецтво - Микола Компанець за мистецький цикл “Земля моїх батьків”; театральне мистецтво – Петро Панчук (актор театру ім. І. Франка) за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.

Цього року премію у номінаціях ”Публіцистика і журналістика”, “Музичне мистецтво” і “Концертно-виконавське мистецтво” вирішили не вручати.

Сума премії залишилася незмінною – 260 тис. грн.

Твори і блогові записи Костянтина Москальця читайте за лінком.

 

Нагадаємо, що минулого року лауреатом Шевченківської премії з літератури став закарпатець Мирослав Дочинець

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com