image

Поетеса з Луганська привезла до Ужгорода "Абрикоси Донбасу"

 

Книжка молодої поетеси Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу» стала однією з помітних подій цього літературного сезону. Адже уродженка міста Первомайська на Луганщині написала про себе, свою родину, друзів, охоплений війною край. 

У вівторок, 15 вересня, відбулася презентація збірки поезій в ужгородському мистецькому центрі «Галерея Ілько».  Любов Якимчук потрапила до нас під час всеукраїнського туру, який організували її видавці – львівське «Видавництво Старого Лева».

52

Окрім читання віршів, Люба багато розповідала про Луганщину. Адже її батьки покинули  ЛНР лише навесні цього року, переживши пекло війни. Їхній будинок знаходився за триста метрів від лінії розмежування і снаряди летіли над ним, як з одного боку, так з іншого. Бабусина хата, на жаль, не вціліла.  

Поетеса запевняє, що без втручання Росії ніякого ЛНР в Луганщині не було би. Люди там такі ж, як і всюди. Чимало українських патріотів і досі перебуваю в окупованому краї, не маючи змоги виїхати з різних причин.

Батько Люби – шахтар, мати працювала у дитячому садочку. Нині вони мешкають у селі на Київщині, вже зібрали там перший урожай.

Назву книжки «Абрикоси Донбасу» поетеса пояснює просто. Виявляється, абрикоси рясно родять на Луганщині, а от в Росії їх майже не видно. Тож там, де ростуть абрикоси, там і є Україна. Такий теплий метафоричний образ і став символом книжки про війну.

Вечір був напрочуд вдалий, адже ужгородям не так часто випадає можливість почути з уст очевидців розповідь про події на Сході, та ще й пересипану добірним поетичним словом.

Після Сергія Жадана Любов Якимчук стала другим луганським літератором, який виступив Ужгороді зі своїм проектом про російсько-українську війну.

Окрім поезії, Любов Якимчук займається журналістикою. За її сценарієм готується український художній фільм «Будинок «Слово» про репресії українських письменників у 1930-х роках у Харкові. Чоловік Люби – галичанин Марк Токар, відомий джазовий музикант, з яким вони зробили спільну музично-поетичну програму на вірші книжки «Абрикоси Донбасу», котру можна вільно послухати в інтернеті

ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com