image

Секрет успіху від Френка Герберта

У 1957 році Френк Герберт був практично банкрутом - у нього був тільки задум нової книги. Але всього через кілька років він досяг величезного успіху.

Американський письменник-фантаст, відомий перш за все як автор циклу «Хроніки Дюни».

Герберт працював над рукописом «Дюни» майже шість років, до 1963 року. Спочатку його книгу ніхто не хотів видавати, говорили, що вона занадто довга, що читачам вона не сподобається. Він отримував відмову за відмовою. Навіть коли йому вдалося знайти видавця, здавалося, книгу чекає провал: критики відгукувалися про неї погано, реклами не було.

Але трапилося незрозуміле. Люди почали говорити про «Дюну». Книга стала набирати популярність.

«Цілих два роки книжкові магазини і читачі завалювали мене скаргами на те, що вони ніде не можуть дістати мою книгу, - розповідав письменник. - Мене навіть запитували, чи не заснував чи я секту».

Герберт назвав історію «Дюни» «повільним становленням успіху». Такий успіх зазвичай набагато довговічніший за славу чергового бестселера. Більшість бестселерів - це ілюзія. Будь-який бізнесмен, який бажає отримати статус популярного автора, може найняти когось для написання книги, а потім скупити десять тисяч примірників і потрапити в списки бестселерів. Але такі книги забуваються дуже швидко. «Дюну» ж читають більше 40 років.

Не думайте про винагороду

Чому «Дюна» стала такою популярною, коли безліч інших книг залишаються непоміченими? Щаслива випадковість? Можливо. А може, річ у тім, як Герберт підходив до свого мистецтва.

«Коли я писав «Дюну», я не замислювався про її успіх або провал. Сплетіння всіх сюжетних ліній вимагало величезної концентрації. У мене в голові просто не було місця для інших думок».

Герберт не прагнув продати якомога більше копій. Він просто хотів написати книгу, яку буде цікаво читати.

«Письменник повинен зробити все можливе, щоб читачеві захотілося прочитати наступний рядок. Про це і потрібно думати, коли пишеш, - говорив він. - Не думайте про гроші, не думайте про славу. Зосередьтеся на історії, яку хочете розповісти, і не витрачайте сили на інше».

Ця порада корисна не лише письменникам. Не думайте про гроші. Не думайте про успіх. Сконцентруйтеся на тому, щоб якісно виконати свою роботу. Інше прийде саме.

Змініть своє ставлення до успіху

Герберта часто запитували, що для нього означає успіх.

«Це була моя робота, і я працював, - відповідав Герберт. - Я був письменником, і тому я писав. Успіх означав тільки, що у мене буде більше часу на те, щоб писати далі. Озираючись назад, я розумію, що інстинктивно робив правильно. Не можна писати тільки заради успіху. Це відволікає від процесу створення книги».

Це дуже важлива порада. Тому, коли у вас наступного разу з'явиться божевільна ідея для нового продукту, книги або стартапу, запитайте себе: «Я працюю на успіх або успіх працює на мене?»

medium

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com